sadsad x
asdasd
Toplam 8 Ürün Bulundu
Görünüm :

Yavru Kedi Maması

Besin değeri yüksek bileşenler kullanılarak geliştirilen yavru kedi mamaları, birkaç hafta veya 12 ay arasındaki patili dostların beslenme ihtiyacını karşılar. Ürünlerde, büyüme ve gelişim dönemine uygun miktarlarda protein, esansiyel yağ asitleri, vitamin, taurin, amino asit, mineral ve enzim bileşenleri kullanılır. Yavru kedi gıdaları, güçlü ve etkili formülleriyle patili canların yaşamsal fonksiyonlarının dengeli biçimde yapılanmasına yardımcı olur. Maksimum seviyede protein içeren yavru kedi maması, yavruluk dönemi tamamlanıncaya kadar olan süreçte hem fiziksel gelişimin tamamlanmasına hem de metabolizmanın korunmasına destek verir. Yavru kedilerin düzenli beslenmesine katkı sağlayan yavru kedi gıdaları bağışıklık sisteminin güçlenmesi başta olmak üzere iç organların gelişimi, zihinsel gelişim ve bedensel aktivitelerin sürekliliği, deri ile tüy yapısının korunması bakımından oldukça önemlidir. Patili dostlarınızın, hamilelik döneminde dengeli beslenmesi ile dünyaya gelen yavru kedilerin, sağlıklı gelişerek büyüme sürecini tamamlaması için özel olarak geliştirilen en iyi yavru kedi maması çeşitlerine Markamama.com.tr adresinden zengin ürün yelpazesine ulaşabilirsiniz.

Yavru Kedi Maması Önerileri

Yavru kedi gıdaları, uygun formüllerin yanı sıra ırklara özel bileşenlerin kullanıldığı pek çok alternatife sahiptir. İçeriklerde yer alan kümes hayvanları, balık çeşitleri, küçük ya da büyükbaş hayvan etleri sayesinde gıdalar, patili minikler için sahip olması gereken ideal protein seviyesine ulaşır. Yavru kedi mamasının formülünü güçlendiren sığır, kuzu, tavuk, hindi, somon, hamsi ve tuna balığı çeşitleri gibi gıdaların, yavru kediler için hem besleyici hem de lezzetli olmasını sağlar. Düşük tahıllı ve tahılsız formüllerin tercih edilmesini kolaylaştıran yavru kedi mama seçenekleri, yavru kedileriniz için elverişli ürünü belirlemenize yardımcı olur. Tahılsız yavru kedi mamaları kilo kontrolünün dengelenmesine yardımcı olur. Tahılsız ürünlerin formülünde et oranı yüksek olduğu için protein oranı daha fazladır. Ayrıca karbonhidrat seviyesinin düşük olması yavru kedinizin enerjisini artırır.

Tahıllı yavru kedi maması türlerinin içeriğinde ise pirinç, buğday, mısır gibi besinler tercih edilir. İdeal karbonhidrat değerleri sayesinde yavru kedilerin metabolizmasına uygun oranlarda formalize edilen ürünler yeterli süre anne sütü emmeyen, zayıf yapılı ya da yeterli beslenemeyen tüylü dostlarınız için elverişlidir. En kaliteli yavru kedi maması, patili dostunuzun gereksinimlerini güçlü bileşenlerle ve doğru oranlarda karşılayan üründür. Sektörün önde gelen markaları tarafından hazırlanan nitelikli içerikleri tercih ederek yavruların hem büyüme hem de gelişme süreçlerine yeterli seviyede destek olabilirsiniz.

Metabolizmayı Güçlendiren Yavru Kedi Maması Özellikleri

Sevimli yavru kedilerin sağlıklı büyüme gereksinimlerine uygun özelliklerde formüle edilen yavru kedi maması alternatifleri, yüksek protein içerikleri ile öne çıkar. Ürünlerin içerdiği protein miktarı da diğer bileşenler gibi farklılık göstermekle birlikte yaklaşık %30 veya %50 oranlarında değişir. Anne sütünde doğal halde bulunan DHA (esansiyel yağ asitleri) katkısı ise beynin yapı taşı görevini üstlenerek gelişimin desteklenmesine ve sağlığın korumasına olanak tanır. Yavru kedi gıdalarının formülünü güçlendiren Omega 3 kalp, beyin, göz sağlığını desteklerken Omega 6 yağ türleri ise vücuttaki enerji ihtiyacını karşılanmasının yanı sıra çeşitli metabolizma hastalıklarına karşı yavru kedilerin vücut dirençlerini artırır.

Kemik, eklem ve diş yapısını sağlamlaştıran yavru kedi gıdaları formülünde ise kalsiyum, magnezyum, demir, çinko, manganez, fosfor, selenyum gibi mineraller bulunur. A, B, C, B9 (folik asit), B12 vitaminlerin sağladığı yüksek katkı, patili dostlarınızın, sağlıkla büyümesi ve gelişmesi açısından oldukça önemlidir. Irklara özel hazırlanan yavru kedi gıdaları iskelet sistemi, kas, yağ ve su oranlarından meydana gelen vücut kitle indeksinin sağlanmasına yardımcı olur, deri, tüy yapısı gibi kriterlere uygun özellikler barındırır. Bu sayede Siyam, Persian, Sphynx (Tüysüz kedi), Britisch Shorthair, İran gibi ırkların hem vücut hem de metabolizma yapıları desteklenir.

Yavru Kedi Maması İçeriği

Yavru kedilerin yaşamsal fonksiyonlarının sağlıklı yapılanması, gelişmesi, direnç kazanması ve korunması gibi faktörler oldukça önemlidir.  Pro Plan yavru kedi maması, kaliteli ve zengin bileşenlerle güçlendirilen içerikler sayesinde patili canlar için elverişli büyüme koşullarının sağlanması olanaklıdır. Yavru kedilerin, bağışıklık sisteminin kuvvetli olması kadar, sindirim sisteminin de güçlü fonksiyonlara sahip olması gerekir. Buna karşın hem bağışıklık sistemini uyaran, organizmanın dengesini koruyan, floral yapıyı oluşturan ve direncini artıran N&D yavru kedi maması seçenekleri, doğal prebiyotik içerir. Bağışıklık sistemini destekleyerek hastalıklara karşı bariyer görevi görür.

Etkili bir besin takviyesi olarak öne çıkan somonlu yavru kedi maması ise yüksek kalite protein kaynağı içeriği ile büyüme ve gelişmeye yardımcı olur. Bu sayede minik pati organizmalarının gereksinim duyduğu besinler vücutta doğru ve yeterli şekilde kullanılarak tüm hücrelere ve dokulara ulaşır.

Güç ve vitamin deposu niteliği taşıyan balıklı yavru kedi maması sayesinde enerjisini koruyan ve sağlıklı minik yavrular, evinizin neşesini artır. Hill’s yavru kedi maması, maksimum güçlü vitamin kaynaklarının yer aldığı ürün içeriklerine sahiptir. Ayrıca kısırlaştırılmış yavru kedi maması seçeneği ile farklı ihtiyaçları karşılayan geniş ürün yelpazesine sahiptir. Hem besin hem de lezzet değerleri oldukça yüksektir. Yavru kedinize gıda seçimi sırasında gerçek ve doğal et oranı yüksek olan ürünleri değerlendirmenizde yarar vardır.

Tavuklu ürünlerin, kemiksiz etten yapılmış olması sayesinde patili küçük dostlarınızın, protein seviyesi yüksek gıdalar tüketmesini sağlayabilirsiniz. Yetersiz anne sütü alımına karşın hızlı ancak dengeli bir gelişim süreci için yavruların düşük tahıllı formüller ile beslenmesi uygun olur. Ayrıca kilo kontrolüyle birlikte gereksinim duyulan enerji ihtiyacının sağlanması için de tahılsız ürünlere yönelebilirsiniz.

Royal Canin yavru kedi maması, dengeli içeriği ile küçük dostunuzun beslenmesinde tercih edebileceğiniz ürün kalitesine sahiptir. Küçük dostunuzun, beslenmesinin yanı sıra yavru kedi ödül maması ile de eğitim sürecini destekleyebilirsiniz. Normal zamanlarda küçük atıştırma ödülleri ile keyifli zaman geçirmesini sağlayabilirsiniz.

Felicia yavru kedi maması, alerjik dostlarınız için hipoalerjik ürünleri ile karşınıza çıkmaktadır. Farklı ihtiyaç sahiplerine hitap eden ürün yelpazesi sayesinde seçim yapmanıza olanak sağlar.

Lavital yavru kedi maması, doğal ve dengeli içeriği ile tüylü dostunuzun enerji ihtiyacını karşılamaya yönelik geliştirilmiştir.

Öğünleri Destekleyen Yavru Kedi Mamaları

Yavruluk döneminde sevimli patilerin büyüme koşullarını dengede tutan yavru kedi gıdaları, sürecin devamında ihtiyaç duyulan sağlıklı gelişim kriterlerini özenle destekler. Normal şartlarda 5 veya 8 hafta kadar anne sütüne gereksinim duyan yavru kediler, bu dönemde yeterli beslenemese de 2 aylık yavru kedi gıdaları sayesinde hem düzenli hem de dengeli öğünlerle desteklenebilir. Besin değeri yüksek bileşenlerin bir araya getirilmesi yöntemiyle formüle edilen yenilikçi gıda ürünleri, modern ve kaliteli üretim teknolojileri kullanılarak hazırlanır. Yavru patilerin vücut özelliklerine uygun şekilde çağdaşlaştırılan yavru kedi maması alternatifleri, onların günlük beslenme ve enerji gereksinimlerinin tamamını karşılayan niteliktedir.

Protein, vitamin, yağ, mineral ve çeşitli enzim türleri harmanlanarak güçlendirilen kuru gıdalar, minik taneleri sayesinde yavru kediler tarafından rahatlıkla tüketilebilir. İleri standartlarda geliştirilen yavru kedi gıdaları, kedilerin doğal hayata uygun şartlarda beslenmesini mümkün hale getirir.

Yavru Kedi Maması Seçimi Konusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ortalama 4 veya 5 haftalık olduklarında anne sütünden ayrılan yavru kedilerin, sağlıklı beslenme programının sürdürülmesi bakımından yavru kedi maması kullanılması oldukça önemlidir. Aynı zamanda annenin, hamilelik döneminde özenli şekilde beslenmesine yardımcı olan ürünler, anne karnındaki yavruların sağlıkla gelişmesine olanak tanır. Gebe ya da yavru kedileriniz için gıda tercihi yaparken aşağıda belirtilen detayları göz önünde bulundurabilirsiniz;

  • Etçil canlılar olarak bilinen patili dostların, günlük yaşamda tahıl tüketme ihtiyacı çok bulunmadığı için onlara sunacağınız tahıllı yavru kedi mamaları konusunda veteriner hekiminizin görüşünü almanız uygun olur.
  • Anne sütünden erken ayrılan yavru kedilerin gelişimine destek veren 1 aylık yavru kedi maması çeşitlerinin düşük tahıllı alternatifleri değerlendirebilirsiniz.
  • Anne sütünün yetersiz geldiği ya da hiç olmadığı durumlarda 4. haftayı dolduruncaya kadar süt tozlu gıda içerikleri ile beslenen yavrulara, 5. haftadan itibaren az miktarda su veya süt ile ıslatılarak yumuşatılmış yavru kedi gıda ürünleri verilebilir.
  • Yüksek protein değerlerinin ve güçlü besin ögelerinin bir araya geldiği yavru kedi gıdaları hem hamile ve emziren küçük dostunuzun enerjisini artırır hem anne karnındaki yavruların doğum zamanına kadar sağlıklı koşullarda gelişmesine yardımcı olur.
  • Özel ırk yavru kedilerin gereksinimlerine uygun içerikteki ürünleri tercih ederek, ırkların kendilerine özgü yapılarının gerektirdiği enerji ve besin ögelerinin karşılanması mümkündür.

Yavru Kedi Maması Fiyatları

Yavru kedi maması fiyat seçenekleri seçtiğiniz ürünlerin özelliklerine göre değişebilir. Markaların kalite ve hizmet politikalarına bağlı olarak şekillenen yavru kedi maması fiyatları, ürünlerin ağırlığına göre de değişkenlik gösterir. Yavru kedi maması 5 kg, 10 kg yavru kedi maması ve farklı ambalajlarda hazırlanan yavru kedi maması seçenekleri, hayvan sahiplerinin ihtiyaçlarına uygun seçimler yapmalarına imkân sunar. Dişi dostunuzun, gebe olduğunu öğrendiğiniz andan itibaren ortalama 57 veya 65 gün arasında sürecek olan hamilelik dönemi için yavru kedi mamaları ile beslemeye başlayabilirsiniz. Yaklaşık 2 aylık hamilelik döneminin ardından ortalama 1.5 ila 2 ay kadar emzirme süresi ilave edildiğinde ise annenin beslenme ihtiyacı, yavruların doğmasıyla birlikte artacaktır.

Annenin ya da yavru patilerin sağlıklı şekilde büyümesi ve gelişmesi bakımından güvenilir firmaların en iyi yavru kedi maması markaları tercih edilebilir. Küçük, orta ve büyük ambalaj alternatiflerinin yanı sıra ekonomik büyük boy veya çoklu ürün seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Ayrıca kaliteli ve güvenilir alışverişin adresi Markamama.com.tr üzerinden hem markaların hem de ürünlerin indirim ve kampanya seçeneklerini inceleyerek beklentilerinizi karşılayan seçimler yapabilirsiniz. Patili evcillerinize uygun yavru kedi ürünlerini satın alma sürecinde kaliteli ve güvenilir hizmet ayrıcalıklarından yararlanarak ürünü sipariş verebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Yavru Kedi Maması Kaç Aya Kadar Verilir?

Yavru kediler, büyüme ve gelişme çağında oldukları için özel bir beslenme programına ihtiyaç duyarlar. Ortalama olarak 12 aya kadar yavru kedi maması ile beslenmesi önerilir.

Yavru Kedi Neler Yer?

Yavru kedilerin, beslenme tercihi olarak uygun içeriğe sahip ürünlerin kullanımı önerilir.

En İyi Yavru Kedi Maması Markaları Nelerdir?

İçeriğimizde bahsetmiş olduğumuz markalara ek olarak, yüksek kalite standartlarına uygun olarak üretilen Obivan markasını önerebiliriz.

Yavru Kedi Maması Nasıl Verilir?

Yavru kedinizin beslenme saatlerinde temiz bir kapta sunum yapabilirsiniz. Kalori ihtiyacını göz önünde bulundurarak doğru miktarda vermeye özen göstermelisiniz. Oran konusunda sorun yaşıyorsanız veteriner hekiminizden destek almanızı öneririz.

Ayrıca su ihtiyacını karşıladığından emin olmalısınız.

Yavru Kedi Maması Ne Kadar Verilmeli?

Bu oran yavru kedinizin ayına, kilosuna, aktivite düzeyine ve kalori ihtiyacına göre değişkenlik göstermektedir. En doğru yanıtı hekiminizden alabilirsiniz. Genellikle yaşamın ilk dönemlerinde anne sütü ile beslenme önerilir. Fakat bazı durumlarda anne sütü ile beslenme olanaklarına sahip olamayabilirler. Bu durumda uygun içerikte ürünler ile süreci yönetmek gerekir. Farklı markaların ürün kalori oranları değişkenlik gösterebilir. Bu nedenle marka ambalajlarında yer alan kalori miktarına göre gram hesaplaması yapmalısınız.

Yavru Kedi Maması İçeriği Nasıl Olmalıdır?

Küçük dostunuzun beslenme tercihlerinde önemli olan nokta temiz içerik ve dengeli dağılıma sahip bir ürün seçimidir. Siz de içerik kontrolü yaparak en uygun ürünü bulabilirsiniz.

Yavru Kedi Maması Ne Kadar?

Bu sorunun yanıtı değişkenlik göstermektedir. Gıda ürünlerinde tercih edilen protein kaynakları ve yan ürünlere göre fiyat aralığı değişkendir. Yavru kedi maması 15 kg’lık paketler tercih ederek bütçenize katkı sağlayabilirsiniz.

2 kg Yavru Kedi Maması Ne Kadar Gider?

Mama tüketim süresi, yavrunuzun günlük tükettiği miktara göre değişkenlik gösterir. 8 – 16 hafta arasında günde ortalama olarak 25 ila 35 gram arasında mama tüketimi önerilir. Vermiş olduğumuz bu oran markaların kalori miktarına göre değişkenlik gösterebilir. Bu oran üzerinden gidersek;

Bu durumda 2 kg ağırlığına sahip bir mama günlük 25 gram tüketen bir yavru için 80 gün kullanım olanağı sunar. 35 gram tüketen bir yavru için bu süre 56 ila 57 gün civarındadır.

1 kg Yavru Kedi Maması Ne Kadar Gider?

Günlük 25 gram tüketen yavru için 40 gün kullanım olanağı sunar.

MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN!

Marka mama mobil uygulama ile hızlı alışverişin keyfini çıkarın

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.