sadsad x
asdasd
Toplam 1 Ürün Bulundu
Görünüm :

Köpek Boyun Tasması

Patili dostunuzun tasmaya alıştırılması yavruluk döneminde başlar. Özellikle yavru dostlarınızın bu aksesuarlara alıştırılmasında, öncelikle yavru köpek boyun tasması kullanılması önerilmektedir. Bir diğer seçenek ise yavru köpek boyun zinciri olabilir. Köpek için boyun tasması seçimi yaparken dostunuzun baş ve boyun ölçülerini göz önünde bulundurmalı, aynı zamanda aksesuarın üretildiği materyalin sağlık için risk yaratıp yaratmadığından emin olmalısınız.

Çoğunlukla köpek tasması boyunluk şeklinde olanlar, dostunuzun boyun çevresi kalınlaştıkça kalınlaşır, boyun çevresi inceldikçe incelir. Bu nedenle küçük, orta ve büyük ırk köpek boyun tasması seçileceğinde ürünün kalınlığı, uzunluğu ve aynı zamanda dayanıklılığı göz önünde bulundurulmalıdır.

Köpek boyunluk tasma ürünleri, patili dostunuzun direk boyun bölgesine takılarak kullanılan aksesuarlardır. Uzun süre boyunda takılı kalmaya uygundur. Yürüyüşlerde çok çeken dostlarınız için uygun değildir. Çünkü boyuna yapacakları baskılar sakatlanmalara neden olmaktadır.

Avantajı ise kolay takılması ve iyi bir aksesuar olmasıdır. Patili dostlarınızın sürekli kullanımı için köpek boyun tasma ürünleri çok elverişlidir ve her yerde kullanılabilir. Lakin dostunuzun kafasından çıkacak kadar da serbest bırakılmamalıdır. Köpeklerde boyun tasması şayet kafasından kurtarabiliyorsa hiçbir anlamı yoktur.

Yürüyüş yaparken çok hızlı davranıp, çekiştirebilen dostlarınız için çok da uygun değildir. Ama ev içinde ve yaşam alanlarında daima bu aksesuarların takılı olması, vücudunun bir parçası gibi görmesini sağlayacağı için son derece faydalı olacaktır. Köpek boyun tasması kullanımının bir tercih sebebi ise pratik olması ile patili dostunuzun dişleriyle erişemeyeceği bir yer olan boyuna takılmasıdır. Aynı zamanda dostlarınızı eğitmeye çalışırken kullanabilirsiniz, fakat bunun çok fazla negatif sonuçları olabilir.

Eğer köpeğiniz sizi çok fazla çekiştiriyorsa ve dışarıda fazla hareketliyse bu ani hareketler köpeğinizin boyun kaslarına zarar verebilir ve sinirsel hastalıklar oluşturabilir. Yaptığınız veya yapmaya çalıştığınız eğitimler sırasında bu tarz çekişler patili dostunuzda ilerde fazlaca zarar verebilir. Bu yüzden öncelikle bu gibi eğitimler için profesyonellerden destek almanızı tavsiye ediyoruz. Sonuç olarak, patili dostunuzun ırkını, yaşını, ihtiyaçlarını, davranışlarını, alışkanlıklarını ve sağlık durumunu göz önünde bulundurmalısınız.

Köpeklere Boyun Tasması Nasıl Takılır?

Dostunuz yeni bir aksesuara alışırken başlarda zorluk çıkartabilir. Bilmedikleri bir eşyayı kendisine zarar verecekmiş hissine kapılarak ve kimi insanların bu aksesuar modelleri ile patili dostunu çekiştirerek ceza verme yönteminden dolayı kaynaklıdır.

İlk yapmanız gereken ise, aksesuarların korkulacak bir yanı olmadığını patili dostunuza hissettirmeniz gerekiyor. Bu noktada pati sahiplerine önemli bir rol düşmektedir. Asıl amaçlarından birisi ise hem dostunuzun güvenliği hem de kontrolü açısından doğru bir aksesuar olacaktır.

Örneğin tercih ettiğiniz aksesuar, büyük köpek boyun tasması ise, dostunuzun boynunu çok sıkmaması, rahat hareket ettirebilmesi gerekir. Şayet patili dostunuz köpek boyun tasması tarafından kısıtlandığını hissettiğinde ve canı yandığında, boynundaki aksesuarı onun için korku veren bir malzeme olarak algılayacaktır. Bu nedenle köpek boyun tasması takarken ilk önce güvenli bir aksesuar olduğunu hissettirmelisiniz. Ve ödüllendirmelisiniz.

Köpek Boyun Tasması Ölçüsü Nasıl Alınır?

Bir köpek boyun tasması satın almak istediğinizde, dostunuzun boyun ölçüsünü bilmeniz oldukça önemlidir. Örneğin, patili dostunuzun boyun kısmı 23 cm ise, 20 ile 26 cm arası, ayarlanabilir köpek boyun tasması tercih etmelisiniz.

*Patili dostunuzun boyunu ölçebilmek için, elinize bir terzi mezurası alın ve dostunuzun boynuna sarın. Kürek kemikleri göğsünün üst bölgesine yerleştirin. Mezurayı tam dolayın fakat çok sıkı olmayacak şekilde ölçüm yaparak, boyun ölçülerine ulaşabilirsiniz. Şayet bir mezuranız yok ise bunu ip ile yapabilirsiniz.

*Dikkat etmeniz gereken konu ise, patili dostunuz yattığında veya oturduğunda, vücut yağlarının yer değiştirdiğini bilmelisiniz. Ayaktayken boyun kısmına olan bir aksesuar türü, yattığı zaman çok sıkı olabilir. Bu nedenle ölçünün ortasını bulabilmek için, farklı açılarda birkaç ölçüm yapabilirsiniz.

*Patili dostunuz için tercih edeceğiniz aksesuar modelleri onu çok fazla sıkmamalıdır. İki parmak kuralını bu noktada unutmamalısınız. Dostunuza aksesuarı taktıktan sonra, iki parmağınızın köpek boyun tasmasının altına rahatlıkla girip girmediğini kontrol etmelisiniz.

Köpek Boyun Tasmasına İhtiyaç Duyulmasının Nedenleri

Dostlarınız genel olarak köpek boyun tasmasının özgürlüğünü, diğer aksesuarlara tercih ederler. Patili dostunuz sizi dinliyor ve çekiştirme alışkanlığı yok ise, köpek boyun tasması kullanmamanız için bir sebep yoktur. Sizi çekiştirmeden, yürüyüş esnasında kontrol sizin elinizdeyse, dostlarınızın boyunlarını tasma yüzünden germeleri pek olası değildir. Sizi dinleyen ve yürüyüşün tadını çıkaran bir dosta sahipseniz, bu modelde olan aksesuarlar kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Pati sahiplerinin, bu ürünleri tercih etmelerinin diğer nedeni ise boyun kısmına takmanın ve ayarlamanın diğer ürünlere nazaran daha kolay olabilmesidir. Şayet her daim dostunuzun vücudunda tutmayı düşünüyorsanız, bu çeşitlerde olan aksesuarları kullanmanız daha uygun olacaktır.

Çok sık yürüyüşe çıkmayan ya da uzaklaşmayan patili dostlarınız için ideal bir seçenek olacaktır. Çoğunlukla küçük ırklar daha kısa yürüyüşlere çıkarlar ve bazı ırklar dışında çok fazla egzersize ihtiyaç duymazlar. Bu nedenle, dışarıda çok fazla zaman geçirmeyen dostlarınız için köpek boyun tasması doğru bir seçimdir.

Yanlış bir aksesuar seçimi yapıldığında, patili dostunuzun kan dolaşımında azalma ve boyunda hasar oluşabilmesi mümkündür. Hareketleri kısıtlanacağından dolayı, dostunuz psikolojik olarak strese girecektir, bu durum davranış bozukluklarına sebep olabilir. Bir pati sahibinin isteyeceği son şey, dostunun canının yanmasıdır. Bu sebeple doğru bir aksesuar modeli seçiminde detaylı bir şekilde düşünmek en sağlıklı olacaktır. Dostunuz için en kaliteli ve uygun fiyatlı köpek boyun tasması aksesuarlarını Markamama.com.tr’da bulabilirsiniz.

Köpek Boyun Tasması Çeşitleri:

Patili dost sahipleri için ideal bir seçenek olan bu aksesuarlar, farklı marka ve modelde pek çok çeşitleri yer almaktadır. Her ırka hitap eder ve ihtiyaçlara yönelik üretilmiştir. Bu aksesuarlardan bazıları:

Deri Köpek Boyun Tasması: Köpek boyun tasması deri modelleri şıklığıyla pati severlerin dikkatini çeker. Aynı zamanda deri köpek boyun tasması isimli olabilir. İsimli köpek boyun tasmaları kişileştirildiği için, dostunuzun adını taşıyarak farklı bir görüntü sağlar. Deri aksesuar tarzında olan bu ürünler, çeşitli boyutlarda ve ırklar için uygundur. İsim yazılabilen aksesuarların üzerine ayrıca telefon numarasını ekleyebilirsiniz. Şayet patili dostunuz kaybolduğunda, bu bilgiler yardımcı olacaktır.

Büyük Irklar İçin Köpek Boyun Tasması: Büyük boyutta olan dostlarınız için özel olarak üretilen bu aksesuarlar daha kalın yapıdadır. Köpek boyun tasması büyük ırk sahiplerinin güvenle tercih edebileceği dayanıklı malzemelerden tasarlanır.

Dikenli ve Çivili Köpek Boyun Tasması: Genel olarak eğitim mekanizması olarak tercih edilen köpek boyun tasması dikenli modelleri, disiplin sağlamak için kullanılır. Bu ürünler, patili dostlarının istenmeyen hareketlerini engellemek ve kontrol etmek için üretilmiştir. Fakat, dostunuzun rahatlığı daha önemlidir. Köpek boyun tasması çivili modelleri ise savunma amacıyla kullanılmaktadır. Patili dostlarınız kendini ve sizi korumak için bu aksesuarlar size yardımcı olabilir.

Golden Retriever Irkı İçin Köpek Boyun Tasması: Dost canlısı olan bu ırkların konforu oldukça önemlidir. Golden köpek boyun tasması, dostunuzun ihtiyaçlarına yönelik yumuşak ve rahat malzemelerle üretilmiştir. Aynı zamanda estetik görünümüyle pati sahiplerinin dikkatini çeker.

Sıkça Sorulan Sorular:

Köpek Boyun Tasması Nasıl Takılır?

Patili dostunuz için doğru boyutu belirlemelisiniz ve boynuna rahat bir şekilde oturmasını gerçekleştirmelisiniz. Bu ürünler, dostunuzun boynunun ortasında ve gırtlağının hemen üstünde yer almalıdır. Toka kısmının kapatıldığından emin olmalı ve güvenliğini kontrol etmelisiniz. Daha sonra, patili dostunuzu rahatsız eden bir durum olup olmadığını gözlemlemelisiniz.

Köpek Boyun Tasması Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Pati sahipleri bu ürünleri seçerken, üretilen modelin dayanıklılığına ve malzemesine dikkat etmelidir. Rahat bir aksesuar seçimi, dostunuzun boynuna uygun modelde olmalıdır. Aynı zamanda sağlam ve kolay açılabilen bir kilit sistemi tercih edebilirsiniz.

Köpek Boyun Tasması Fiyatları Ne Kadar?

Köpek boyun tasması ve fiyatları kullanılan malzemenin kalitesine, markasına, işlevselliğine ve boyutuna göre farklılık gösterebilir. Bu yüzden patili dostunuzun ihtiyaçlarına ve bütçenize göre seçimler yapmalısınız.

MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN!

Marka mama mobil uygulama ile hızlı alışverişin keyfini çıkarın

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.