sadsad x
asdasd
Toplam 13 Ürün Bulundu
Görünüm :

Yaşlı Kedi Maması

Patili dostlarınız yaşı ilerledikçe, beslenme alışkanlıkları da farklılık gösterebilir. Yaşlı kedi mamaları, dostlarınızın yaşına yönelik ihtiyacı olan besin kaynaklarını içeriğinde bulundurur. Yaşlı dostlarınızın zamanla metabolizması yavaşlayarak enerji ihtiyaçları azalmaya başlar. Bu yüzden, içeriği düşük kaloriye sahip yiyecekler tüketmelidirler. Aynı zamanda, yaşlanmasıyla birlikte sindirim sistemi daha hassas hale gelir bu durum da böbrek problemlerine yol açabilir. Sevimli dostunuzun kolay sindirimi için böbrek sağlığına yardımcı olan içeriklerle formüle edilmiştir.

En İyi Yaşlı Kedi Maması Markaları Nelerdir?

ND Yaşlı Kedi Maması: Doğal içeriği ile ön planda olan Nd, tahılsız ve düşük karbonhidratlı formülü sayesinde dostlarınız rahatlıkla tüketebilir. Patili dostlarınızın enerjisini koruyarak, hassas sindirim için ideal seçenek olabilir.

Royal Canin Yaşlı Kedi Maması: Sevimli dostlarınızın eklem sağlığına destek olan Royal Canin en iyi markalardan bir tanesidir. Patili dostlarınızın böbrek fonksiyonlarını korumaya destek olurken aynı zamanda dengeli bir beslenme sunar. Omega-3 yağ asitleri sayesinde eklem sağlığına destek olarak sağlıklı yaşlanma imkanı sağlar.

ProPlan Yaşlı Kedi Maması: Yaşlanan dostlarınızın için özel olarak üretilen ProPlan ürünleri, lezzetli bir beslenme seçeneğidir. Patili dostlarınızın kas kütlesini koruyarak, yaşına yönelik mineraller içermektedir.

Hills Yaşlı Kedi Maması: 7 yaş ve üzeri dostlarınızın, genel sağlığını korumak için üretilen Hills markası, kaliteli bir bağışıklık sistemi sağlar. Hills, yaşlı dostlarınızın için, yüksek protein ve antioksidanları içeriğinde bulundurur.

Kısırlaştırılmış Yaşlı Kedi Maması

Sevimli dostlarınızın, sağlıklı bir yaşam geçirmesi için doğru besinler tüketmesi oldukça önemlidir. Kısırlaştırma operasyonu geçiren yaşlı dostlarınızın, kilo alma eğilimi daha fazla olabilir. Aynı zamanda metabolizmaları değişebilir. Bu nokta da kısırlaştırılmış dostlarınızın için kilo kontrolünü dengeler. Kas kütlesini korumaya yardımcı olur. Kısırlaştırılmış kedi mamaları patili dostlarınızın, operasyon sonrası eski sağlığına dönebilmesi için dengeli içeriğe sahiptir. Bu yüzden beslenme programında mutlaka kısırlaştırılmış yaşlı kedi mamaları yer alması önemlidir.

Yaşlı Kedi Maması Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

*Patili dostlarınızın genel sağlık durumu değerlendirilerek, en uygun gıda seçimi yapılması gerekir. Dostunuzun böbrek sorunu var ise böbrek fonksiyonlarını destekleyici besinler kullanmalısınız. Şayet eklem sorunu yaşıyorsa veteriner hekiminize danışarak kondroitin ve glukozamin bulunan besin maddeleri tüketmesi önemlidir.

*7 yaş ve üzerindeki patili dostlarınızın, hassas sindirime sahiptir. Bu yüzden belirli bir dönemden sonra sindirimi daha kolay hale getiren yiyecekler yemelidir.

*Kaliteli içeriğe sahip ve güvenilir markalar tercih etmelisiniz. Patili dostlarınızın yaşam sağlığını korumak için bilinen markaların seçimi oldukça önemlidir. ProPlan, Royal Canin, ND ve Hills gibi geniş yelpazesine sahip markalar, yaşlı dostlarınızın için özel olarak formüle edilen beslenme içerikleriyle ön plandadır.

Neden Yaşlı Kedi Maması Tercih Etmelisiniz?

Yaşlı dostlarınızın için en doğru gıdayı seçmek, onların özel gereksinimlerine yönelik olmalıdır. Royal Canin, ProPlan, Hills ve ND markaları arasında en uygun seçimi yapmalısınız. Örneğin, Hills markası patili dostlarınızın böbrek fonksiyonlarını korumaya yardımcı olurken, Royal Canin markası eklem ve kas kütlesini destekler. Doğru beslenme programı oluşturarak, sevimli dostlarınızın hayat kalitesini daha güçlü hale getirebilir ve sağlıklı bir yaşlılık evresini geçirmesine fayda sağlayabilirsiniz.

Ekonomik ve bütçe dostu olan yaşlı kedi maması 10 kg ürünleri, uzun süreli kullanım için ideal seçenek olabilir. Bunun yanı sıra, patili dostunuz için düzenli beslenme programı oluşturduğunuzda, 10 kg kedi ürünleriyle sindirim sistemini korumuş olursunuz. Unutulmamalıdır ki, dostunuzun özel sağlık problemleri var ise mutlaka veteriner hekiminize danışarak doğru gıda seçimi yapmalısınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Yaşlı Kedi Maması Farkı nedir?

Patili dostlarınızın sindirimini kolay hale getiren düşük kalorili içeriğe sahiptir. Bunun yanı sıra böbrek sağlığına fayda sağlayan özel besin değerlerini içeriğinde bulundurur.

Yaşlı Kedi Maması Kaç Yaşından İtibaren Verilir?

Yaşlı kategorisinde olan dostlarınız genel olarak 7 yaş ve üzerindedirler. Bu yaş grubunda olan patili dostlarınıza yaşlı kedi mamaları verilmelidir.

Yaşlı Kedi Maması İçeriği Nasıl Olmalıdır?

Yaşlı dostlarınızın eklem sağlığını destekleyici kondroitin ve glukozamin içermelidir ayrıca yüksek kaliteli proteine sahip olmalıdır.

Yaşlı dostlarınızın ihtiyaçları yetişkin patililere nazaran daha farklıdır. Sevimli dostlarınız belirli bir yaş aldıktan sonra hareketlilikleri ve enerji seviyeleri azalabilir. Bu nedenle onların hayat kalitesini arttırmak ve sağlıklarına destek olmak için Markamama.com.tr adresinden yaşlı kedi maması ürünlerini inceleyebilirsiniz.

MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN!

Marka mama mobil uygulama ile hızlı alışverişin keyfini çıkarın

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.