sadsad x
asdasd
Toplam 2 Ürün Bulundu
Görünüm :
2.496,15 TL
1.849,00 TL

Köpek Kulübesi

Sevimli dostunuzun sağlıklı ve huzurlu bir yaşam sürmesi için ortamın uygun şekilde düzenlenmesi önemlidir. Köpek kulübesi, patili dostunuzun kendine ait bir alana sahip olmasını sağlar. Farklı malzemelerden hazırlanan köpek kulübesi, köpeklerin uyuması ve dinlenmesi için uygun koşulları yaratır. Köpeğinizin yaşına, cinsine, fiziksel yapısına ve yaşam alışkanlıklarına göre köpek kulübesi tercihi yapabilirsiniz. İç ve dış mekan köpek kulübesi çeşitleri, çevresel etkenlere karşı köpeklerin korunaklı bir alan sahip olması için büyük önem taşır. Köpek kulübesi modelleri, farklı ebatları ve tasarımları sayesinde her yaşam alanına uyum sağlar.

Hazır Köpek Kulübesi

Hazır köpek kulübesi, kaliteli malzemelerden elde edilen ve uygun ebatlarda hazırlanan modelleri içerir. Köpeğinizin fiziksel özelliklerine uygun şekilde hazır kulübeler içinden seçim yapabilirsiniz. Metal, plastik ve ahşap malzemeler kullanılarak üretilen köpek kulübeleri, yaşam alanları için iyi bir seçenek olur. Köpeğinizin özel bir alanı olması için kulübeler önem taşır. Özellikle yavru köpekler, kendini güvende hissetmek ve dinlenmek için korunaklı bir alana ihtiyaç duyar. Yavru köpek kulübesi, patili dostunuzun belli bir rutine sahip olması için önemlidir. Çiğneme oyuncağı, mama ve su kabı gibi eşyalarla yavru köpeğinizi kulübesine alıştırabilirsiniz. Köpeklerin sağlıklı gelişimi ve huzurlu yaşamı için belli bir rutine sahip olması gerekir. Köpek kulübesi, evcil hayvanınızın yalnız kalmasını, dinlenmesini ve sakinleşmesini sağlar.

Köpek Kulübesi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

  • Köpek kulübesini seçerken en temel nokta dayanıklı malzemeden üretilmiş olmasıdır. Ahşap ve plastik malzemelerde son dönemlerde sık tercih edilir. Ancak köpekler kemirmeyi sevdiği için zararlı maddeler içermeyen materyallerden hazırlanan köpek kulübelerini tercih edebilirsiniz.
  • Köpek kulübesinin yapısı ve tasarımı, evcil hayvanınızın cinsine uygun olmalıdır. Köpeğinizin fiziksel yapısı, karakteristik özellikleri, yaşı ve cinsi köpek kulübesi seçiminde etkili rol oynar.
  • Köpek kulübesinin içi ferah ve geniş olmalıdır. Hareketli bir yapıya sahip olan köpekler için bu noktaya özellikle dikkat edilmesi gerekir. Köpeğinizin yapısından biraz daha büyük olan kulübeleri tercih ederek içinde rahatlıkla dönebilmesini sağlayabilirsiniz.
  • Kulübenin kullanılacağı mekana göre seçim yapmanız daha doğru olur. Eğer açık alanlarda kullanmak için bir kulübe seçiyorsanız mevsim koşullarına karşı dayanıklı olmasına özen göstermeniz gerekir. Zemin kısmının yalıtımlı olması, köpeğinizin sağlıklı bir yaşam sürmesi için önemlidir.
  • Köpek kulübelerinin genişliği, ebatları ve kapı aralıkları önem taşıyan unsurlar arasında yer alır. Sevimli dostunuzun kulübeyi kolay bir şekilde benimsemesi için rahat bir tasarıma sahip olması gerekir.

Köpek Kulübesi Ebatları Nasıl Olmalı?

Köpek kulübesinin ebatları, köpeğin cinsine ve yaşına göre çeşitlilik gösterir. Küçük ırka sahip olan köpekler için daha ufak ebatlara sahip kulübeleri tercih edebilirsiniz. Köpek kulübesinin kapısı, orta genişlikte olmalıdır. Büyük veya küçük aralıklı kapılar, köpeklerin kulübeye alışmasını zorlaştırabilir. Köpeğinizin yapısından biraz daha büyük kulübeleri değerlendirmeniz önemlidir. Bu sayede patili dostunuz, kulübe içinde rahatça hareket edebilir.

Kulübenin yerden 5 veya 10 cm yüksek olması, köpeğinizin sağlığı için önem taşır. Zemin yalıtımlı kulübeler, çamur soğuk ve suya karşı dayanıklı olur. Yerden yüksek olan kulübeler, toprakta bulunan böceklerden korunur. Nemden ve soğuk havadan korunan yerden yüksek kulübeler, daha kolay ısınır. Köpeklerin sağlıklı ve huzurlu bir yaşam sürmesi için ideal sıcaklığa sahip kulübelerde kalması önemlidir.

Köpek kulübelerinin dayanıklı ve aşınmaya karşı dirençli malzemeden yapılması mevsim koşullarına karşı korunaklı bir yapı oluşturmasını sağlar. Soğuktan, yağmurdan, rüzgardan, çeşitli haşerelerden zarar gören kulübeler, köpekler için ideal bir yaşam ortamı sağlanmasına engel olur.

Köpeklerin Kulübeye Alışması için Yapılması Gerekenler

Sevimli dostunuzu yeni yuvasına alıştırmak zaman alabilir. Köpeğinizin kulübeyi yuvası olarak benimsemesi için bazı alıştırma taktikleri uygulayabilirsiniz. En sevdiği oyuncağı veya çiğneme yastığını kulübeye bırakabilirsiniz. Mama ve su kabını sürekli kulübenin etrafında bulundurabilirsiniz.

Kulübenin cezalandırma olarak kullanılması, köpeklerin alışmasını zorlaştırır. Köpek eğitiminde ceza olarak kesinlikle kulübe tercih edilmemelidir. Zeminin yumuşak ve sıcak olması, köpeklerin yeni yuvasına daha kolay alışmasını sağlar. Kulübenin içine sıcak tutan yumuşak bir minder yerleştirebilirsiniz. Zeminden yalıtımlı kulübeler tercih ederek evcil hayvanınızın yaşam şartlarını daha konforlu hale getirebilirsiniz.

Kulübenin temiz ve bakımlı olması gerekir. Köpeğinizin sağlığı için kimyasal deterjanlardan uzak durarak daha doğal bir temizleme rutini oluşturabilirsiniz. Evcil hayvanınızın hasta olduğu dönemlerde kulübeyi daha sık temizlemeniz önemlidir. Bu sayede daha sağlıklı yaşam koşulları oluşturabilirsiniz. Normal şartlarda haftada iki kez köpek kulübesi temizliği yapmanız yeterlidir.

Markamama, köpeklerin konforlu ve rahat bir yaşam sürmesi için ihtiyaç duyduğu tüm ürünleri sunar. Kaliteli malzemelerden elde edilen ucuz köpek kulübesi çeşitleri, patili dostunuzun sıcak ve huzurlu bir yuvaya kavuşmasını sağlar. Markamama, erişilebilir köpek kulübesi fiyatları ve güvenli alışveriş deneyimi sayesinde her bütçeye hitap eder. Siz de hemen köpeğinizin yapısına, cinsine, yaşına ve rutin alışkanlıklarına göre değerlendirme yaparak en ucuz köpek kulübesi modelini satın alabilirsiniz.

Köpek Kulübesi Hangi Malzemeden Olmalı?

-Kulübenin çatı malzemesi Osb veya lambri tahtasından olabilir. Hem hafif olması hem de izolasyon malzemesinin daha iyi yapışması sebebiyle OSB tercih edilebilir. Son olarak çatının yağmurdan etkilenmemesi için üstünün Arduazlı membran veya şıngılla kaplanması gerekir.

Köpek Kulübesi Nasıl Olmalı?

-Köpek kulübeleri rüzgar almamalıdır. Köpeğin vücut ısısı kulübeyi ısıtabilmelidir içini ısıtamayacağı kadar büyük kulübe olmamalıdır. Kapısında plastik bir kanat ya da kapak olmalıdır.

MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN!

Marka mama mobil uygulama ile hızlı alışverişin keyfini çıkarın

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.