sadsad x
asdasd
Toplam 19 Ürün Bulundu
Görünüm :

Tahılsız Köpek Maması

Sadık dostlarımız için en sağlıklı beslenme şeklini düşünmek zorundayız. Neden mi tahılsız mamalar? Yanlış mama seçimi, köpeğiniz için kısa vadede bir sorun yaratmasa da, uzun vadede kalıcı hastalıklara neden olabilir. Köpeğinizin beslenmesi için üretilen mamaların içerisinde tahıllar da bulunmaktadır.
Fakat yüksek oranda tahıl içeren bir köpek maması yeterli miktarda protein sağlayamayacaktır. Bu nedenle dostunuzun maması için düşük tahıllı ya da tahılsız köpek maması tercih edilmelidir. Kaliteli bir yaşam her canlının hakkıdır.

Köpeğinizin sağlıklı beslenmesinde konusunda en çok tercih edilen mamalardan birisi tahılsız köpek mamasıdır. Çünkü bu mamalar pirinç, buğday ve mısır gibi glisemik indeksi yüksek tahılları içermezler. Glisemik indeksi yüksek tahıllar diş hastalıkları olmak üzere diyabet ve obezite gibi hastalıklara neden olabilmektedir.
Tahılsız mamalar, et oranı yüksek karbonhidrat oranı düşük mamalardır. Gerçek et parçaları kullanarak üretilmektedirler. Birçok tahılsız köpek ürünleri ve diğer dostlarımız için tasarlanan mamalar özel üretilen etler ile doğal yöntemler kullanılarak üretilmektedirler.

Tahılsız Yavru Köpek Maması

Dostlarımız için en iyisi istenmekte olup mama seçiminde gereken özeni göstermeliyiz. Tahılsız yavru köpek maması en çok tercih edilen mamalar arasındadır. Çünkü tahıl kullanılmadan üretilirken et oranı daha yüksek olan mamalardır.
Et oranı ne kadar yüksek olursa protein değeri bir o kadar yüksek olacaktır. Yavru köpeklerimizin gelişimi ve sağlığı için gerekli olan protein değerini alması gerekmektedir.
Tahıllı mamalarda protein değeri düşük olması nedeni ile yavru köpeklerin gelişimi için yetersiz kalacaktır. Karbonhidrat değeri tahılsız yavru köpek mamasında düşüktür. Karbonhidrat dostlarımızın vücudunda yağ olarak depolanır, bu durumda ilerleyen zamanlarda sağlık açısından sorun yaşamaya elverişlidir. 
Ayrıca tahılsız yavru köpek mamasında kimyasal katkı maddeleri kullanılmamaktadır. Bu mamalarda kullanılan protein içeren gıdalar, doğal hayvansal gıdalardan üretilmiştir.
Patili dostlarımızı gönül rahatlığı ile tahılsız yavru köpek maması çeşitleri ile besleyebilirsiniz.

Tahılsız Köpek Maması İçerik Özellikleri ve Yararları

Yeterli ve dengeli bir şekilde protein alamayan veya sürekli karbonhidrat ağırlıklı beslenen dostlarımız özellikle yaşlılık döneminde obezite ve şeker gibi hastalıkların görülme olasılığı oldukça fazladır. Köpeklerde, yaşlılıklarına bağlı olarak hastalıkların engellenmesi için, hayatlarının ilk yıllarından itibaren protein ağırlıklı olarak beslenmeleri tavsiye edilmektedir.

Tahılsız köpek maması köpeklerin yavruluk dönemlerinden itibaren yaşlılığa kadar tükettikleri yararlı bir gıdadır.

  • Gelişme dönemlerinde, ihtiyaç duydukları enerjiyi karşılayan bu mamalar, yetişkinlik ve yaşlılık dönemlerini ise daha enerjik ve sağlıklı geçirmelerine yardımcı olur.
  • Genellikle soya, yulaf, pirinç, mısır ve buğday yerine ıspanak, patates ve nar gibi besinler ile bütünleştirilen tahılsız kuru köpek mamaları, dostlarımızın daha uzun ve sağlıklı bir yaşam sürmesi için doğru tercihtir.
  • Tüm bunların yanı sıra taze et içeren tahılsız mamalar, Omega 3 ve Omega 6 gibi önemli yağ asitlerini de barındırırlar.
  • Sevimli dostlarımıızn damak zevkine uygun olarak dana etli, ördekli, kuzu etli, tavuk etli, geyik etli ve balık etli olarak çeşitli içerikler ile satışa sunulan bu mamalar, tahıllı mamalara göre daha doyurucudur.
  • Tahılsız mama tüketiminde, dostlarımızın tüyleri daha parlak ve gür olur. Tüy dökümünde azalmalar meydana gelecektir.

En İyi Tahılsız Köpek Maması

Dostlarımız için en iyi mama seçimi yaparken sadece doymasını düşünmemeliyiz. Onların daha sağlıklı beslenmesi ve uzun bir hayat geçirmesi için en iyi köpek maması tercih etmemiz gerekmektedir. Kaliteli tahılsız köpek mamasında bazı özellikler vardır. Tahılsız köpek maması seçimi yaparken içeriğindeki besin değerlerini inceleyip, tercihimiz bu yönde olmalıdır. En iyi tahılsız köpek mamalarının dostlarımıza birçok faydası bulunmaktadır. Tahılsız mama seçimi yaparken dikkat etmemiz gereken bir diğer durum ise içindeki protein değeridir. Tahılsız köpek mamaları daha yüksek protein değeri içerdiği için daha doyurucudur. Protein, dostlarımızın kas ve eklem gelişimine katkıda bulunur. Köpeklerimizin böbrek sağlığını korur. Tahıllı köpek mamaları köpeklerin idrarını alkali hale getirerek, köpeklerimizin böbreklerinde taş, kum ve mikrop oluşmasına neden olmaktadır. Kaliteli tahılsız köpek mamalarının içinde tahıl bulunmadığı için böbrek sağlığını korur ve köpeklerin idrarının asidik olmasını sağlayarak taş, kum ve mikrop oluşumunu engeller. Köpeklerin sindirimine yardımcı olur, bu mamalar kolay sindirilebilir. Aynı zamanda da köpeklerin sağlıklı, parlak tüylere sahip olmasını sağlarken deri yapısının da güçlenmesini sağlar.

Veteriner hekiminize de danışarak köpeğinizin beslenme programına yaş mamaları da gönül rahatlığıyla ekleyebilirsiniz. Online petshop mağazamızda en iyisi olan Markamama.com kaliteli markalar tarafından hazırlanmış, lezzetli ve çeşitlerini sizlere sunmaktadır. Sizler tahılsız köpek mamaları arasından dostunuz için en iyisini seçebilirsiniz.

MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN!

Marka mama mobil uygulama ile hızlı alışverişin keyfini çıkarın

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.