sadsad x
asdasd
Kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.
Görünüm :

Bahçe Bağlama

Evimizin bahçesinde baktığımız dostlarımız için pek çok avantajımız vardır.  Köpeğinizin rahatça koşabildiği, kendini özgür hissedebildiği yerdir aslında bu alanlar. Fakat avantajı olduğu kadar dezavantajı da mümkündür. Herhangi bir seste ve dışarıdan gelen tepkiye karşı koşmaması gerekir. Yüksek güvenlik olarak tercih edilen köpek bağlama halatları siz ve dostunuzun güvenliği için doğru bir seçim olacaktır. Bahçe bağlama zincirleri eğitimini henüz tamamlamamış yavru köpekler ve yetişkin köpekler için de uygundur. Dostlarımızın hareketlerini kısıtlamadan onları güvenli bir alanda kalmasına fayda sağlamaktadır.

Köpeğini, bahçe ya da açık alanlarda korumak sizler için önemli bir konudur. Çünkü bu gibi yerlerde ani hareketler gösterebilen köpekler, gördükleri ve duydukları her ses için koşmak isterler. Bu gibi durumların önünü kesebilmek için, bahçe bağlama malzemeleri kullanmanız şarttır.

Bahçe Bağlama Malzemelerinin Amacı Nedir?

Dostunuzun güvenlikleri için garanti veren malzemelerdir. Köpeğiniz, bahçeden ya da bulunduğu alandan uzağa gidip kaçmamaları için bu ürünler tercih edilir.
Köpeğinizin rahat bir şekilde hareket etmesini istiyorsanız daha uzun ürünler kullanmalısınız. Çünkü köpeğiniz herhangi bağlama halatına dolanması durumunda, boğulmalara sebep olabilir. Özenle ve daha sağlıklı ürünler seçmeniz dostunuz için çok daha faydalı olacaktır.

Köpek Bahçe Bağlama Çeşitleri Nelerdir?

Bahçe bağlama halatının bugün birçok farklı çeşidi mevcuttur. Yaylı veya çelik üretilen, farklı uzunluklara sahip olan bu malzemeler dostunuz için özenle üretilmiştir. Köpek bağlama zinciri, köpek bağlama kazığı, köpek halatı gibi malzemeler çeşitler arasında yer almaktadır.
Köpeğinizin güvenliği ve konforu için kendiliğinden yaylı ürünler daha çok tercih edilmektedir.

Bahçede Köpeğe Nasıl Bakılır?

 • Bahçede bir veya birden fazla köpeğe bakmak, onları serbest bırakacağınız anlamına gelmez. Dostunuz bahçede yaşıyor olsa bile onunla ilgilenmeniz ve günlük olarak enerjisini atması gerektiğini bilmeniz gerekir.
 • Doğru zaman her zaman önemlidir. Yavruluk dönemini geçtikten sonra, köpeğiniz yaşına girdiğinde bahçede bakmak daha doğru olacaktır. Çünkü bir köpeğe daha önceden ev ortamında bakıyorsanız, bahçeye alıştırmak biraz zor olacaktır.
 • Köpeğinizi hem evde hem bahçede beslemek doğru bir seçenek olmayacaktır. Örneğin, gündüz bahçede, akşam evde bakıyorsanız köpeğinizi psikolojik olarak etkileyecek ve sağlığı açısından iyi olmayacaktır.
 • Açık alanda veya bahçede köpeğinizin kalacağı yeri temiz tutmaya, mama ve suyunun her gün taze olmasına özen göstermelisiniz.
  Köpek kulübesi, köpek yatağı, mama ve su kaplarının sağlık ve hijyen konusunda düzenli olarak değiştirmeli veya yıkamalısınız. Köpeğinizin parazitlerden korunmasını sağlayarak daha rahat bir alanda yaşamasını sağlamış olursunuz.
 • Dostunuzu bahçede yer alan pire ve kenelerden korumak için, köpek bakım ve sağlık ürünlerini tercih edebilirsiniz.
 • Köpeğinizin kalacağı alanın doğrudan güneş almamasına dikkat etmelisiniz.
 • Bahçede yaşayan köpeğinizin dışarıdan gelen tepkilerden etkilenmesi, evde yaşayan bir köpeğe göre daha yüksektir. Bu nedenle düzenli olarak veteriner kontrollerini aksatmamalısınız.

Köpek Bahçe Bağlama Zinciri Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

 • İlk öncelikle kullanacağınız malzemeyi hangi amaçla ve ihtiyaç sebebinizin ne olduğunu düşünüp hareket etmelisiniz. Bahçeli bir alana sahipseniz, köpeğiniz ile birlikte rahat bir şekilde gezmek hareket etmiyorsanız, toprağa veya sabitlenebilen bahçe bağlama malzemeleri tercih etmelisiniz.
 • Bir diğer seçenek ise köpeğinizin boyutu ve ırkıdır. Dostunuzun bulunduğu alanda ne kadarlık bir mesafede rahat hareket etmesini istiyorsanız, bahçe bağlama halatı, bahçe bağlama kancası gibi ürünler eksizsiz olmalıdır.
 • Doğru ölçülerde köpek bahçe zinciri seçimi yapmalısınız. Bunun için ilk öncelikle bahçenizin genişliğini bilmelisiniz. Çok güçlü veya büyük ırk bir köpeğiniz varsa daha kaliteli bağlama tasması ve bahçe bağlama zinciri seçiminde bulunmalısınız. Köpeğinizin ağırlığını göz önünde bulundurarak kalın çelik halatlar satın alabilirsiniz.
 • Bahçenize koyacağınız halatların, köpek bağlama kazığının iyi bir şekilde sabitlendiğinden emin olmalısınız. Güvenlik her zaman için önemlidir.
 • Tüylerine ve cildine zarar vermeyen ürünler tercih etmelisiniz. Köpeğinizin herhangi bir deri ya da sağlık problemi var ise siz köpek sahipleri bu konuda daha hassas davranmalısınız.
 • Şayet köpeğinizi bahçede tutmaya karar verdiyseniz, yemeğini ve suyunu ihmal etmeyiniz. Kendini daha güvende ve rahat hissedebileceği köpek kulübesi koymaya özen göstermelisiniz.
  Her ne kadar bahçede bakıyor olsanız da köpeğinizden sevginizi ve beraber dışarıda gezmeyi eksik etmemelisiniz.

Köpek Bahçe Bağlama Halatı Fiyatları

Bahçe bağlama halatlarının ve malzemelerinin fiyatı, ürünün üretildiği malzemeye, uzunluğuna ve markasına göre değişiklik gösterebilir. Siz değerli köpek sahipleri Markamama.com’a göz atarak dostlarınız için en uygun ve kaliteli ürünleri tercih edebilirsiniz.

MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN!

Marka mama mobil uygulama ile hızlı alışverişin keyfini çıkarın

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.