sadsad x
asdasd
Toplam 135 Ürün Bulundu
Görünüm :
1 2 3 4

Yetişkin Köpek Maması

Dostlarınızın ihtiyaçları yaşları, sağlık durumları ve özel ihtiyaçlarına göre farklılık göstermektedir. Doğru beslenme, yetişkin dostunuzun sağlıklı, mutlu ve enerjik ömür sürebilmesi için oldukça önemlidir. Sizler için hazırlamış olduğumuz içeriğimizde, yetişkin köpek maması hakkında merak ettiklerinize ulaşabilirsiniz.

Yetişkin Köpek Maması Nedir?

Yetişkin köpek maması, 1 yaşından büyük dostlarınızın kullanımı için özel olarak tasarlanan bir gıda ürünüdür. Bu ürünler, yetişkin dostunuzun enerji seviyesini korumakla kalmaz, aynı zamanda kas ve eklem sağlığını da korur ve parlak bir tüy yapısına sahip olmasına olanak sunar. Yetişkin köpek maması ürünleri, dostlarınızın yaşam şekilleri, aktivite düzeyleri, yaş, cinsi ve özel sağlık durumlarına göre farklı şekillerde tasarlanmıştır. Seçmiş olduğunuz gıda ürününün, yetişkin dostunuzun ihtiyaçlarına uygun olması oldukça önemlidir.

Yetişkin dostunuzun ihtiyaç duyduğu dengeli ve sağlıklı beslenme olanaklarını bu ürünlerden karşılayabilir ve sağlıklı yaş almasına olanak sunabilirsiniz. Bu şekilde dostunuzun vücut fonksiyonlarını destekleyebilirsiniz. Var olan sağlığını koruyabilir ve sağlıklı bir ömür geçirebilmesi için destek olabilirsiniz.

Yetişkin dostunuzun farklı ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik tasarlanmış olan formüllerini de kullanarak, dostunuzun özel beslenme ihtiyaçlarını da karşılayabilirsiniz.

Yetişkin Köpek Maması Seçimlerinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yetişkin dostunuzun beslenmesi için, yetişkin köpek maması seçerken dikkat etmeniz gereken birçok nokta vardır.

Ürün içeriği oldukça önemli bir konudur. Yetişkin köpek mamasının içeriğinde dengeli şekilde bulunması gereken besin ögeleri şu şekildedir;

Protein Kaynağı:

Can dostunuzun kas sağlığının korunması için en önemli etken kaliteli protein kaynağıdır. Örneğin somonlu yetişkin köpek maması, içeriğinde barındırdığı doğal Omega 3 kaynağı sayesinde, can dostunuzun tüy ve deri sağlığını korumada katkıda bulunur. Farklı hayvansal protein kaynakları ile üretilmiş gıda ürünü çeşitleri de vardır. Can dostunuzun damak zevkine hitap eden ürünü seçebilirsiniz. Kaliteli protein kaynağı sayesinde can dostunuzun enerji ihtiyacını eksiksiz şekilde karşılamasına olanak sunabilirsiniz.

Tahıl İçeriği:

Her canlı kendine hastır. Bazı canlılar farklı gıdalara karşı hassasiyet gösterebilir. Bu durumda hassas bünyeye sahip canlılar için tahılsız veya düşük tahıllı formüller devreye girmektedir. Tahılsız olarak tasarlanan gıda ürünleri, sindirim hassasiyeti bulunan dostlarınız için tercih edebileceğiniz ürünler arasındadır. Ayrıca tahıllı gıda ürünlerine göre, protein oranı daha yüksektir.

Yağ Oranı:

Can dostunuzun beslenme rutini için seçmiş olduğunuz, yetişkin köpek mamasının sağlıklı yağlar açısından uygun içeriklere sahip olması, deri ve tüy sağlığını destekler. Aynı zamanda beyin ve göz sağlığı üzerinde de olumlu etkileri vardır.

Vitamin ve Mineral:

Dostunuzun genel sağlığının korunmasında olmazsa olmaz olan bir başka gıda maddesi de vitamin ve minerallerdir. Vitamin ve mineral bakımından zengin içeriğe sahip yetişkin köpek maması tercih ederek, küçük dostunuzun sağlığına katkıda bulunabilirsiniz. Özellikle A, D, E ve K vitaminleri ve demir, çinko ve kalsiyum gibi mineraller, dostunuzun sağlığı üzerinde olumlu etkileri olan, bağışıklık sistemini destekleyen özelliklere sahiptir. Kemik sağlığı ve genel sağlığını destekleyerek hastalıklara karşı dirençli olmasına olanak sunar.

Yaş ve Aktivite Seviyesine Uygun Ürün Seçimi:

Seçmiş olduğunuz yetişkin köpek mamasının, can dostunuzun enerji gereksinimini tam anlamı ile karşılıyor olması gerekir.  Çok enerjik dostlarınız için yüksek enerji içerikli ürünleri tercih ederek, dostunuzun sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürmesine olanak sağlayabilirsiniz.

Irk ve Boyut:

Farklı özelliklere sahip dostlarınız için seçmiş olduğunuz yetişkin köpek mamaları, farklı özellikler taşımaktadır. Bu nedenle gıda ürünü seçimlerinizde uygun olan ürünü seçmek oldukça önemlidir. Dostunuzun ırkı ve boyutuna uygun gıda ürünleri seçerek, mevcut sağlığını korurken, sağlıklı yaş almasına da olanak sunarsınız.

 

-Yetişkin köpek maması seçiminde dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri soya ve ürünleridir. Ürün içerisinde yer alan bu maddeler, can dostunuzun alerjik reaksiyon göstermesine sebep olabilir. Bu yüzden ürün içeriklerini iyi şekilde incelemeniz önemlidir.

-Yetişkin dostlarınızın yaşam tarzı, beslenme rutini için önem taşır. Hareketli dostlarınız, yağ bakımından zengin beslenmelidir. Günlük olarak çok fazla hareket etmeyen dostlarınız için kilo kontrolü yapmak zorlayıcı olabilir. Bu nedenle eğer çok fazla enerji ihtiyacı olmayan bir canlıya sahipseniz düşük yağ oranı içeren gıda ürünlerini tercih edebilirsiniz.

-Mısır şurubu, mısır gluteni, kamış gibi içerikler dostlarınızın sağlığı üzerinde olumsuz etkilere neden olabilir. Yetişkin köpek maması seçerken içerdiği maddelere ve besin değerlerine dikkat etmeniz gerekir. Can dostunuzun sağlıklı bir yaşam sürmesi ve yeterli enerjiyi alabilmesi için beslenme alışkanlıkları en iyi şekilde düzenlenmelidir.

-Gıda ürünü içeriğinde yer alan besin değerleri konusunda kararsızlık yaşayabilirsiniz. Bu noktada veteriner hekiminizden bilgi almanız doğru bir yaklaşım olur. Can dostunuzun sağlık durumu, kilosu, cinsi ve gelişimi gıda ürünü tercihinde etkili rol oynar. Bir uzman desteği alarak doğru beslenme rutinini oluşturabilirsiniz.

-Can dostunuz için en iyi beslenme şekli, kuru yetişkin köpek mamasıdır. Ürün kabının temizlenmesi, farklı zaman aralıklarında güvenle tüketilmesi, diş ve kas gelişimine katkılı olması sebebiyle kuru gıda ürünleri, ideal bir seçenek olur. Konserve gıda ürünlerini ise ödül seçeneği olarak kullanabilirsiniz. Dostunuzun eğitiminde sık kullanılan ödül seçenekleri, beslenme rutinine farklılık katar.

-Yetişkin köpek mamalarında yer alan üretim tarihlerine dikkat etmeniz gerekir. Taze gıda ürünler, besleyici özelliğini en iyi şekilde korur. Zamanı geçmiş ürünler ile dostunuzun sağlığını riske atmamanız önemlidir.

-Bazı besin içeriklerine dostunuzun alerjisi olabilir. Veteriner hekim desteği alarak ve tecrübelerinize dayanarak can dostunuz için doğru olan içeriklere sahip yetişkin köpek maması seçmeniz gerekir. Alerjisi olan dostlarınız için uygun gıda ürünlerini yemesi önemlidir. Tatil dönemlerinde, dostunuzun kullandığı yetişkin köpek mamasını yanınızda bulundurmanız gerekir.

Yetişkin Köpek Maması Seçiminde En Çok Tercih Edilen Markalar

Yetişkin köpek maması kategorisinde birçok kaliteli markalar bulunmaktadır. İşte bu markalardan bazıları şu şekildedir;

Pro Plan Yetişkin Köpek Maması:

Kaliteli protein içeriği ile akıllara kazınan bir markadır. Pro Plan yetişkin köpek maması ürünleri ile dostunuzun günlük ihtiyacı olan kalori miktarını karşılayabilirsiniz. Can dostunuzun sindirim sağlığını destekler. Bağışıklık sistemini destekleyerek hastalıklara karşı bariyer oluşturmanıza olanak sunar. Farklı ırk ve boyutlardaki dostlarınız için tasarlanmış olan gıda ürünü çeşitleri de mevcuttur.

Royal Canin Yetişkin Köpek Maması:

Özel formüllere sahip, farklı ırk ve boyuttaki dostlarınızın ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik ürün çeşitliliği sunmaktadır. Royal Canin, bazı özel diyet mamaları ile de ön plana çıkmaktadır. Kaliteli içeriği sayesinde can dostunuzun sağlığını destekler ve tam beslenme olanağı sunar.

N&D Yetişkin Köpek Maması:

Kaliteli ürün arayışı içinde olduğunuzda karşınıza çıkan bir başka markada şüphesiz N&D ürünleridir. Doğal içeriğe sahip gıda ürünleri ve tahıl hassasiyeti yaşayan dostlarınız için tahılsız seçenekleri ile tercih edilen kaliteli içeriklere sahiptir. Yüksek kalite içeriğine sahip protein kaynakları ve doğal antioksidanlar sayesinde bağışıklık sistemini destekler. Can dostunuzun hastalıklara karşı daha dirençli olmasına olanak sağlar.

Farklı Irklara Özel Yetişkin Köpek Maması Çeşitleri

Can dostunuz için gıda ürünü seçerken, ırk ve boyutuna uygun ürünlerden yana tercih yapmanızı yazımızda belirtmiştik. Bu şekilde dostunuzun özel ihtiyaçlarını karşılayabilir ve dengeli beslenmesine olanak sunabilirsiniz.

Küçük Irk Yetişkin Köpek Maması:

Küçük ırk canlıların metabolizması diğer ırklara göre daha hızlıdır. Bu nedenle daha fazla enerjiye ihtiyaç duyarlar. Bu özellikler baz alınarak tasarlanan küçük ırklara özel ürünler, küçük boyutlara sahip gıda taneleri sayesinde çiğnemeyi ve sindirimi daha kolay hale getirir. Can dostunuzun enerji ihtiyacını tam anlamı ile karşılar ve bunu yaparken diş sağlığını da korur.

Orta Irk Yetişkin Köpek Maması:

Orta ırk canlılar için, dengeli protein oranı ve yağ içeriği oldukça önemlidir. Mevcut vücut yapısını koruma için bu gereklidir. Orta ırklara özel olarak tasarlanmış ürünler, sağlıklı yaş almaları ve mevcut sağlığını koruma için oldukça önemlidir.

Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması:

Büyük ırk grubuna dahil canlıların, eklem sağlığı için glukozamin ve kondrotonin içeren gıda ürünlerine ihtiyacı vardır. Büyük ırklar için tasarlanan ürünler bu iki maddeyi içeriğinde bulundurur. Dostunuzun eklem sağlığını korumaya yönelik tasarlanmıştır.

Yetişkin Köpek Mamalarının Faydaları Nelerdir?

Can dostunuzun sağlığını destekleyip, sağlıklı yaş almasına olanak sağlayan yetişkin köpek mamalarının ek faydaları şu şekildedir;

-İçeriğinde, omega-3 ve omega-6 yağ asitleri bulunduran gıda ürünleri sayesinde, deri ve tüy sağlığı desteklenir. Ayrıca alerjik reaksiyon riskini azaltır. Beyin ve görme fonksiyonunu destekleyerek sağlıklı yaş almasına olanak sunar.

-Yüksek kaliteli protein içeriği ve kalsiyum desteği sayesinde, dostunuzun kas ve kemik gelişimini olumlu yönde destekler. Protein, kasların onarımı ve gelişiminde etkili rol oynarken, kalsiyum ve fosfor mineralleri, kemiklerin güçlü ve sağlıklı kalmasını sağlar. Bu şekilde dostunuz sağlıklı ve enerjik bir yaşam sürebilir.

-Seçmiş olduğunuz yetişkin köpek mamasının dengeli bir içeriğe sahip olması, dostunuzun gün boyunca enerjik kalmasına olanak sağlar. Bu şekilde can dostunuz daha aktif ve mutlu olur.

-Lif ve prebiyotik içeren gıda ürünleri ile sindirim sağlığını destekleyebilir ve bağırsak florasını normal kalmasına olanak sağlayabilirsiniz. Prebiyotikler sayesinde bağırsak florası normal dengesini korur ve hastalıklara karşı bariyer görevi görür.

-Bağışıklık sistemini destekleyen antioksidanlar sayesinde, hastalıklara karşı koruma görevi görür.

Yetişkin Köpek Maması Çeşitleri

Yetişkin köpek mamaları farklı doku ve formlarda kullanımınıza sunulmuştur. İşte bu formlar şu şekildedir;

Kuru Yetişkin Köpek Maması

Can dostunuzun diş sağlığını destekleyen formlardaki ürünlerdir. Ayrıca uzun süre saklama imkânı da sunmaktadır. Kuru ürün yapısı sayesinde can dostunuzun dişlerinde tartar oluşmasını engeller ve bu konuda destekler. Tazeliğini uzun süre koruyarak depolama imkânı da sunar.

Yaş Yetişkin Köpek Maması

Yaş formülden kaynaklı su oranı yüksektir. Bu şekilde can dostunuzun sıvı ihtiyacını karşılamaya olanak sunar. Özellikle su içmek istemeyen dostlarınız için kısa vadede çözüm olabilir. Sindirim sistemini destekleyen yapısı sayesinde can dostunuzun sindirim ile alakalı problem yaşamasının önüne geçmenize olanak sağlar.

Diyet Yetişkin Köpek Maması

Özel sağlık sorunu olan dostlarınız için, veteriner hekiminizin tavsiyesi üzerine kullanabileceğiniz gıda ürünüdür. Dostunuzun genel sağlığının korunması hedeflenmiştir. Ayrıca sağlık sorununu iyileştirmeye yardımcı olur.

Köpeğinizi Neden Yetişkin Köpek Maması ile Beslemelisiniz?

Yetişkin dostlarınızın beslenme ihtiyaçları, yaşları, ırkları, sağlık durumları ve aktivite düzeylerine göre farklılık gösterdiğini yazımızda belirtmiştik. Uygun içeriğe sahip ürünlerin kullanılması aşağıda bahsetmiş olduğumuz durumlar için gereklidir.

-Her köpeğin enerji gereksinimi farklıdır. Bu nedenle uygun içeriğe sahip ürün ile beslenmesinin sağlanması son derece önemlidir. Dostunuz alması gereken kaloriyi uygun oranda alarak gün boyu enerjini koruyabilir. Bu şekilde strese girmez ve sağlıklı, mutlu bir ömür sürebilir.

-Kas sağlığını korumak ve geliştirmek için protein kaynaklarına ihtiyaçları vardır. Bu nedenle uygun içeriğe sahip kaliteli protein kaynakları ile beslenme rutinlerinin sağlanması, mevcut kas kütlesini korurken, sağlıklı kas gelişimini de destekler.

-Can dostlarınızın sağlıklı deri ve tüy yapısı için bazı sağlıklı yağlara ihtiyacı vardır. Yetişkin köpek maması seçiminde bu sağlıklı yağları içeriğinde barındıran ürünleri tercih ederek süreci olumlu yönde destekleyebilirsiniz.

- Sindirim sağlığı için yeterli oranda lif içerek gıda ürünleri tercihi ile sindirim sağlığını destekleyebilirsiniz. Ayrıca lif açısından zengin olan yetişkin köpek maması ürünleri tokluk hissi vererek kilo kontrolünü de sağlar.

- Dostlarınızın sağlıklı gelişimi için vitamin ve mineral ihtiyacı vardır. Yetişkin köpek mamaları içeriğinde bu maddeleri bulundurur. Dostunuzun sağlıklı gelişimine bu şekilde katkı sağlamanıza olanak sunar.

Yetişkin Köpek Maması Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

-Yetişkin Köpek maması kullanırken, dostunuzun vücut ağırlığını düzenli olarak kontrol etmelisiniz. Özellikle gıda ürünü miktarının yeterli gelip gelmediğini belirlemede bu oldukça önemlidir. Dostunuzun yeterli düzeyde beslendiğini öğrenmenin yanında aşırı kilo alımının olup olmadığı konusunda da bilinçlenmenize ve önlemini almanıza olanak sağlar.

-Dostunuzu mutlu etmek için kullanmış olduğunuz ödül gıda ürünlerini de günlük kalori miktarından düşmeyi unutmamalısınız. Bu şekilde fazla kalori alımının önüne geçebilirsiniz. Fazla kilo alımına bağlı oluşabilecek sağlık sorunlarının önlenmesin de bu oldukça etkili bir yöntemdir.

-Fazla miktarda gıda ürünleri alımınızda. Var olan ürünü saklama koşullarına uygun ortamlarda saklamalısınız. Bu şekilde yetişkin köpek mamasının taze kalmasına olanak sunarsınız. Dostunuz taze ürün tüketimi ile öğünlerinden daha fazla keyif alarak mutlu olur.

-Can dostunuzun beslenme alışkanlıklarını gözlemleyin. Beslenme rutininde herhangi bir değişiklik fark ederseniz mutlaka veteriner hekiminize danışmalısınız. Beslenme alışkanlıklarındaki değişiklikler bazı sağlık sorunlarını erken tespit etmenize olanak sunar.

-Sağlık problemi yaşasın veya yaşamasın düzenli aralıklarla veteriner hekim kontrollerini aksatmamalısınız. Bu şekilde oluşabilecek sağlık problemlerini erken tespit edebilir ve önleminizi alabilirsiniz.

Yetişkin Köpek Maması Nasıl Kullanılır?

-Öncelikle dostunuzun ihtiyacı olan mama miktarını belirlemelisiniz. Dostunuzun yaşı, kilosu, mevcut yaşam şartları, özel beslenme ihtiyaçları ve sağlık sorunları gibi durumlar belirleyici etkenler arasındadır. Bahsetmiş olduğumuz etkenleri göz önünde bulundurarak doğru ürün miktarını servis etmelisiniz. Böylelikle fazla ve eksik beslenmeye bağlı oluşabilecek sağlık sorunlarının önlemini alabilirsiniz.

-Can dostunuza beslenme düzeni oluşturmalısınız. Her gün aynı saatte beslenmesine özen göstermelisiniz. Bu şekilde düzenli beslenme alışkanlığı kazanmasına olanak sunarsınız.

-Beslenme gibi önemli olan diğer konu da su ihtiyacıdır. Can dostunuzun yeteri miktarda sıvı aldığından emin olmalısınız. Düzenli aralıklar ile su kabına taze su eklemeli ve su içmeye teşvik edici olmalısınız.

-Can dostunuz için yeni bir gıda ürününe geçiş aşamasında iseniz, eski gıda ürünü ile yeni ürünü birbirine karıştırarak kademeli olarak bu süreci yönetmelisiniz. Bu şekilde dostunuzun yeni ürüne alışmasını kolaylaştırabilirsiniz. Bu geçiş süresi ortalama olarak 7 ila 10 günlük bir zamanı kapsamalıdır. Sonrasında eski gıda ürününü kaldırmalı ve yeni ürün ile sürece devam etmelisiniz.

Yetişkin Köpek Maması ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Yetişkin Köpek Maması Kaç Aylıkken Verilir?

Yetişkin köpek mamalarına geçiş süreci genellikle küçük dostunuzun gelişimini tamamlayıp yetişkin sayıldığı 1 yaş döneminde başlar. Bu yaş, dostunuzun büyüme evresinin tamamlanıp yetişkinlik dönemine girdiği zamanı ifade eder. Bazı özel durumlarda daha geç veya daha erken dönemde de geçiş sağlanabilir. Bunun en doğru yanıtını veteriner hekiminiz verebilir. Bu nedenle yetişkin köpek mamasına geçmeden önce hekiminizin görüşünü almanızı tavsiye ederiz.

Yetişkin Köpek Maması Günde Ne Kadar Verilmelidir?

Gıda ürünü miktarını belirleyen unsurlardan yazımızda bahsetmiştik. Dostunuzun enerji gereksinimine göre kullanım talimatlarında belirtilen miktarda gıda ürünü vermelisiniz. Çünkü gıda ürünü miktarı dostunuzun ihtiyaçlarına göre farklı miktarlarda olabilir.

En İyi Yetişkin Köpek Maması Hangisidir?

Yetişkin köpek maması ürünleri gibi ürün marakaları da çok fazladır. Aslında en iyi ürüne karar vermede etkili olan kalite standartlarına uygun, dengeli içeriğe sahip ve kaliteli ürünler ile tasarlanan yetişkin köpek mamalarıdır. Piyasada var olan ve bütçenize de hitap eden kaliteli içeriğe sahip ürünler ile süreci devam ettirebilirsiniz. Burada da en iyi öneriyi sunabilecek olan küçük dostunuzu tanıyan ve neye ne kadar ihtiyacı olduğunu bilen veteriner hekiminizdir.

Yetişkin Köpek Maması Fiyatları Ne Kadar?

Yetişkin köpek maması fiyatları, marka içerik ve özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Büyük paketlerde kullanımınıza sunulan yetişkin köpek maması 15 kg paketler, küçük ürünlere göre daha ekonomik fiyatlara sahip olabilir. Fiyat olarak daha yüksek tutarlara sahip olan gıda ürünleri, içerik bakımından daha kalitelidir. Siz de can dostunuz için en iyi yetişkin köpek maması çeşitlerine ve fiyatlarına Markamama.com.tr adresini ziyaret ederek ulaşabilirsiniz. Orijinal ürün garantili seçimleriniz ile can dostunuza keyifli öğünler hediye edebilirsiniz.

1 Yaşında Köpek Ne Kadar Mama Yer?

Yetişkin dostlarınızın beslenme rutini, yavrulara göre farklılık gösterir. Evcil hayvanların sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürmesi için ideal şekilde beslenmesi gerekir. Yetişkin dostlarınız beslenirken gıda ürünün gram şeklinde hesaplanması önemlidir. Yetişkin köpek mama tablosu, sabah ve akşam olarak belirlenir. Akşam öğününü geceye bırakmamanız gerekir. Sabah ve akşam olarak düzenli beslenme rutini oluşturmanız, dostunuz için idealdir. Su kabını sürekli kontrol etmeniz de bir diğer önemli noktadır. Özellikle sıcak günlerde dostlarınızın su ihtiyacı çok fazla olur. Su kabında sürekli, temiz ve ideal sıcaklıkta olan su bulunmalıdır.

Yetişkin Köpek Maması Hangi Yaş Aralığını Kapsar?

Dostlarınızın yetişkinlik çağı 1 ve 7 yaş arasıdır. Bu yaş aralığına sahip dostlarınızın yetişkin köpek maması ile beslenmesi gerekmektedir. Bazı özel durumlarda belirtmiş olduğumuz aralık farklılık gösterebilir. Bu nedenle özel durumu olan dostlarınız için gıda ürünü geçiş yaş aralığının bilgisini veteriner hekiminizden alabilirsiniz.

Sonuç:

Dostunuzun sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürebilmesi için, yetişkin köpek maması seçimleriniz oldukça önemlidir. Bu nedenle yetişkin Köpek maması seçiminde bulunurken, kaliteli ve dengeli içeriğe sahip ürünlerden yana tercih kullanmalısınız. Bu mevcut sağlığını korumada ve sağlıklı yaş almada oldukça önemlidir. Sağlıklı beslenme olanakları sunulduğu takdirde hastalıklara yakalanma riski de azalır. Sağlıklı ömür süren dostunuzun veteriner hekim masrafları da doğru orantılı olarak azalır. Bu nedenle yüksek kalite standartlarına uygun şekilde tasarlanmış yetişkin köpek maması seçmenizi öneririz.

MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN!

Marka mama mobil uygulama ile hızlı alışverişin keyfini çıkarın

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.