sadsad x
asdasd
Kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.
Görünüm :

Göğüs Tasması

Köpeğinizi günün her öğününde gezdiriyorsanız, göğüs tasması hem onun hem de sizin için harika bir çözümdür. Köpek yürüyüşleri, siz ve dostunuz için stresli olabilir. Dikkat dağıtıcı durumlar ve diğer köpekler bu yürüyüşleri zorlaştırabilir. Bununla beraber, bir vücut tasması yardımıyla yürümek çok daha kolay olacaktır. Çünkü birden çok kemerinin olması, köpeğinizde daha fazla kontrol sağlayacaktır. Sonuç olarak göğüs tasması güvenlik ve kolaylık açısından faydalıdır.

Bu tür tasma kullanmak, köpeğinizin boynunun gerilmesini azaltacaktır. Köpekler zamanla boyun yaralanmaları ve sorunlarıyla karşılaşabilirler. Küçük köpekler, hassas boyunlara sahip oldukları için, yaralanmalara karşı daha duyarlı olurlar.
Boyun tasmasını çekmek, köpeğinizin nefes borusuna baskı uygulayabilir. Hatta bu gelecekte solunum problemlerine neden olabilir.
Göğüs tasmasının en olumlu özelliği, baskıyı köpeğinizin boğazına yerleştirmektense, göğüslerine ve omuzlarına doğru takılmasıdır. Soluk borusu çöken köpeklerin, düzleşen nefes borusu vardır. Bu rahatsızlığa sahip köpek, tasmasını çekiyorsa şiddetli öksürük nöbetleri yaşayacaktır.
Soluk borusu çökmüş köpeklerin boynundaki baskıyı azaltmak için vücut tasması kullanması doğru tercih olacaktır. Sadık dostunuzun kaldırılması için ekstra desteğe ihtiyacı varsa, bu tasma size yardımcı olacaktır.
Köpeğinizin sırt problemleri varsa ya da yaşlıysa, vücut tasması doğru bir seçim olacaktır. Unutmamalısınız ki, her köpek tasma takmak istemeyebilir. Çoğu köpek, yürüyüş sırasında vücut tasmasını rahatsız edici bulur, çünkü kısıtlanmaktan hoşlanmazlar. Eğer bu tür tasmalar tercih edecekseniz, köpeğinizin buna alışması biraz zaman alabilir.
İlk kez vücut tasması takıyorsanız, olumlu etkiler bırakmaya yardımcı olmak için köpek ödül maması kullanabilirsiniz.

Göğüs Tasması Nasıl Takılır?

Dostunuz ile bir gezintiye çıkacağınız zaman göğüs tasması kullanmak oldukça kolaydır. Ön kısımda yer alan küçük yuvarlakların olduğu kısım, ön ayaklarından geçirilmelidir. Geniş yuvarlakların olduğu bölüm arka ayaklarından geçirilerek, göğüs ve bel kısmını saracak şekilde yukarıya doğru çekilmelidir. Ön kısmı olan küçük halkaların olduğu bölüm ön ayaklarından geçirilmelidir. Üst bölümünde ayarlanabilme özelliği bulunan göğüs tasmasını artık birleştirebilirsiniz.
Not: Köpeğinizin göğüs ve bel kısmını çok sıkıştırarak bir baskı uygulamamaya özen göstermelisiniz.

Köpeğinizin Göğüs Tasmasına İhtiyaç Duymasının Nedenleri ve Faydaları Nelerdir?

  • Dostunuz ile sık sık yürüyüşler yapıyorsanız, göğüs tasması hem sizin için hem köpeğiniz için mükemmel bir aksesuar olacaktır.
    Çoğu yürüyüşler sizler için stresli bir zaman olabilir. Trafik, dikkat dağıtıcı durumlar ve diğer canlılar yürüyüşlerinizi zor bir hale getirebilir. Bu nedenle bir göğüs tasması ile köpeğinizi dışarıda gezdirmek sizleri oldukça rahatlatacaktır.
    Nedeni ise göğüs tasmalarında birden fazla kemer olması, dostunuz üzerinde kontrolü sağlamanıza yardımcı olacaktır. Göğüs tasmaları hem kolaylık hem de güvenlik açısından oldukça faydalı bir aksesuardır.
  • Tasmalara eklenen ilave kemeler, söz dinlemeyen köpekler için oldukça idealdir. Eğer dostunuz sizi dinlemiyor ve sokaktaki diğer köpeklerinin üzerine atlama girişiminde bulunuyor ise, bu tasmalar köpeğinizi daha fazla kontrol etmenize yardımcı olacaktır.
  • Göğüs tasmaları, tüm yürüyüş zamanlarında, kontrolü elinizde tutmanızı sağlayan, her bedene uygun ayarlanabilen rahat aksesuarlardır. Dostunuzun boyun kısmının gerilme olasılığını daha aza indirecektir. Zamanla, köpekler boyun sorunları ile ve yaralanmalarıyla karşılaşabilirler.
  • Küçük ırklar hassas boyun yapılarına sahiptirler. Bu sebeple yaralanmalara karşı oldukça duyarlıdırlar. Boyun tasması ile köpeğinizi çekiştirmek, nefes borusuna baskı uygulayabilir. Bu durum ise ilerleyen zamanda solunum problemlerine sebep olmaktadır. Göğüs tasmasının en faydalı özelliği ise baskıyı dostunuzun boynuna ve boğaz kısmına vermektense, göğüslerine ve omuz bölgesine doğru dağıtabilmesidir.
  • Bazı köpeklerin düzleşen bir nefes boruları vardır. Bunun nedeni ise soluk borusunun çökmeleridir. Dostunuz bu gibi durumlarda şiddetli öksürük nöbetleri geçirir. Boynundaki baskıyı azaltabilmek için göğüs tasması kullanmak doğru bir seçenek olacaktır.
  • Göğüs tasması tercih etmenin diğer faydaları ise, eğer sırt problemi var ise ya da yaşlıysa kaldırılması için ekstra bir güç gerekiyorsa dostunuz için en doğru aksesuardır.

Köpeğinizin Göğüs ve Bel Genişliği Nasıl Ölçülür?

Göğüs tasması ya da kıyafet alırken köpeğinizin göğüs ve belini ölçmelisiniz. Dostunuzun göğüs genişliğini ölçebilmek için, ön ayaklarının yaklaşık bir el genişliğinin arkasından ölçüm yapılır. Bu kısımdan, köpeğinizin göğsünü tamamen saran mezurayı göğsünün etrafına çeviriniz. Bu durumda köpeğinizin göğüs ölçüsünü öğrenmiş olacaksınız.
Bel ölçüsü yapmak istediğinizde, göğüs ölçüsü ile aynı yapılır. Şayet, köpeğinize kıyafet seçimi yaparken, rahat hareket edebilmesine ve özgürlüğünün kısıtlanmamasına özen göstermelisiniz.

Köpek Tasması Seçimi Neye Göre Olmalıdır?

Dostunuzun daha güvenli yaşam sürmesi için tasma seçimi oldukça önemlidir. Köpek tasmaları, beden yapısına göre ve köpeğinizin eğitimine göre farklılık göstermektedir.
Patili dostlarınızın ırkına, yaşına veya boyun yapısına göre değişkenlik göstermektedir. Köpeğinizin daha rahat nefes alabilmesi için doğru tasma seçimi yaşamında oldukça önemlidir.
Küçük ırklar ve hareketli köpekler için kullanılan göğüs tasmaları, onları kontrol etmek için daha güvenli ve uygunlardır. Büyük ırklar için üretilen göğüs tasmaları, köpeğinizin gövde kısmını sardığından dolayı, tek bir yerde dostunuzun vücuduna baskı yapmayacaktır.

Göğüs tasmaları, boyun tasmalarından daha sağlıklı olması ile bilinmektedir fakat uzun süreli kullanıma uygun değillerdir. Çünkü köpeğiniz oyun oynarken ve yatarken bu tasmalar ile rahat edemezler. Aynı zamanda alışana kadar onu çıkarmaya çalışacaktır ve dişleyecektir. Bu nedenle evde çoğu zamanlarda boyun tasması tercih edilirken, dışarıda göğüs tasması tercih edilmektedir.

Göğüs Tasması Fiyatları

Birçok çeşitleri bulunan göğüs tasmaları, ürünün kalitesine ve markaya göre farklılık gösterebilir.
Dostunuz için en iyi fiyat ve kaliteli ürünleri Markamama.com sitemizi inceleyerek bulabilirsiniz.
Sağlıklı bir yaşam her canlının hakkıdır.

MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN!

Marka mama mobil uygulama ile hızlı alışverişin keyfini çıkarın

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.