sadsad x
asdasd
Toplam 12 Ürün Bulundu
Görünüm :

Köpek Yatakları

Köpek yatakları, evcil hayvanlarınızın kendine ait alanlarını bilmeleri için önemlidir. Can dostlarınız sizinle aynı yerde yatmasına izin veriyor olsanız bile köpek yatakları evcil hayvanlarınıza aitlik hissi kazandırır. Can dostlarınıza destek sağlayan ürünler, onların geceleri ya da gün içinde daha konforlu bir şekilde uyumlarına yardımcı olur. Çoğu köpek yatağı, bir çeşit köpük taban şiltesi ya da polyester dolgu ile yapılır.

Sert dokuya sahip olan köpek yataklar daha destekleyici olabilir ve çeşitli sertlik seviyelerine sahiptir. Polyester dolguya sahip olanlar ise daha yumuşaktır ve genellikle daha az kiloda olan evcil hayvanlar için tercih edilir. İdeal olarak sevimli dostlarınızın omurgasını ve eklemlerini destekleyecek kadar sağlam bir ürün edinmeniz gerekir. Bununla beraber köpek yatağı, sevimli dostunuzu derin bir uykuya daldıracak kadar yumuşak da olmalıdır.

Bazı köpek yatakları bir minder görünümüne sahiptir. Bazılarının ise üstü kapalıdır. Üstü kapalı köpek yatağı, genellikle sevimli dostlarınızı taşıyabileceğiniz bir tutma yerine sahip olabilir.

Ürünler yetişkin ya da yavru köpek yatakları olarak da kendi içinde ayrılır. Yavrular için olan modeller, onların kendilerini daha güvende hissedebilecekleri şekilde tasarlanır. Ayrıca yetişkinler için tasarlanan, küçük köpek yatakları çeşitleri daha ufak boyutlara sahiptir.

Bazı modellerin iç bölümü pelüş iken bazıları pamukludur. Ürünlere tıkladıktan sonra özellikler bölümünden malzemelerine erişebilirsiniz.

Köpek yatakları, renk çeşitliliği konusunda da farklı alternatifler sunar. Seçenekler arasında beyaz, siyah, ekose ya da pembe köpek yatağı gibi çeşitli desenlere sahip olanlar görülebilir.

Ürünler şekil bakımından da birbirinden ayrılır. Kare, dikdörtgen ve yuvarlak köpek yatağı modelleri gibi farklı formlarda üretilen ürünler arasında istediğiniz şekli kolaylıkla bulabilirsiniz.

Ürünlerin ölçüleri de birbirinden farklıdır. Alternatifler içinde 65x50 ya da 80x60 gibi farklı boyut seçenekleri bulunabilir.

Markamama, hem kendi üretimi hem de farklı markaların kaliteli ürünlerini kullanıcılarının beğenisine sunar. Sevimli dostlarınızın günü iyi bir şekilde geçirmeleri için aradığınız köpek yatağı modellerine, seçenekler arasında kolaylıkla ulaşabilir, evcil hayvanlarınıza konforlu bir alan yaratabilirsiniz. Seçim yapmadan önce köpek yatakları modellerine ve özelliklerine kısaca değinmek istiyoruz.

Köpek Yatak Modelleri

Evcil hayvan ürün çeşitlerini incelediğinizde birbirinden farklı birçok alternatif olduğunu görebilirsiniz. Ürünler, renk, şekil, malzeme ve boyut gibi özellikler bakımından kendi içinde ayrılır. Sizler seçim yapmadan kısaca köpek yatağı modellerine ve avantajlarına değinmek istiyoruz.

Büyük Köpek Yatakları:

Can dostlarınız, rahat ve konforlu bir uyku alanını hakkederler. Onların konforu kadar önemli olan bir diğer konuda, sağlığı tehdit etmeyen malzemeden üretilen ürünleri tercih etmektir. Büyük dostlarınızın konforlu bir uyku yaşamasını için seçebileceğiniz modelleri araştırmalı ve aralarından seçim yapmalısınız. Büyük yapılı can dostlarınız için boyut ve özellik olarak yeterli alana sahip ürünleri tercih etmelisiniz.

Ortopedik Köpek Yatakları:

Ortopedik ürünler, can dostunuza özel olarak tasarlanmıştır. Eklem ve kas ağrısı gibi durumların önüne geçebilmek için yoğun köpük malzemesi kullanılmıştır.

Can dostunuzun, alerjik reaksiyon yaşamaması için hipoalerjenik maddeler kullanılmıştır.

Daha rahat temizlik imkânı için çıkarılabilir kılıf tercih edilmiştir. Bu şekilde can dostunuzun uyku alanını sık sık yıkayabilirsiniz. Bu özellik, hijyenik ortamlar sunma konusunda oldukça avantajlıdır.

Soğutmalı Köpek Yatağı:

Siz de yazlık köpek yatağı arayışı içindeyseniz bu modeli değerlendirmenizi öneririz. Sıcak havalarda soğuk tutmak için jel soğutma katmanları kullanılmıştır. Bu şekilde can dostunuza sıcak yaz aylarında serin bir uyku keyfi hediye edebilirsiniz. Dayanıklı kumaş yapısı sayesinde uzun kullanım süresi sunmaktadır. Ayrıca nefes alabilen kumaş yapısı sayesinde hava sirkülasyonu sağlar.

Yüksek Köpek Yatağı:

Bu modeldeki ürünler, can dostunuzun yerden soğuk ve nem kapmasını önler. Fileli kumaş yapısı sayesinde hava sirkülasyonunu sağlar. Seyahat eden bir aile iseniz kolay taşıma imkânı sunar. Bu şekilde gezilerde can dostunuzun konforlu zaman geçirmesine olanak sağlayabilirsiniz.

Su Geçirmez Köpek Yatağı:

Bu ürünlerin dış kaplaması suya ve neme karşı dayanıklı şekilde tasarlanır. Bu nedenle su ve neme karşı kumaşı korur. Dış katmanındaki doku sayesinde kolayca temizlenebilir. Kaliteli ve farklı dolgu malzemeleri ile konfor sağlar.

Peluş Köpek Yatakları:

Bu modeller, yumuşak dolgu malzemesi ile tasarlanmıştır. Can dostunuza rahat ve konforlu bir uyku deneyimi yaşatma konusunda oldukça iyidir. Kaydırmaz alt taban yapısı sayesinde sabit kalır. Farklı boyut ve modellerde kullanımınıza sunulmuştur.

Ahşap Köpek Yatakları:

Bu modeldeki ürünler, ev dekorasyon yapınıza uygun model ve renklerde tasarlanmıştır. Doğal ahşap malzemesi kullanılarak üretilen bu modeller son derece dayanıklıdır. Ayaklı köpek yatağı modelleri sayesinde hava sirkülasyonunu artırır ve can dostunuzu yerin soğukluğundan korur. Doğal malzemelerden üretilmesinden dolayı sağlığa zararlı değildir.

Kendi içinde farklı tasarım ve model gruplarına ayrılarak geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır.

Bazı modellerin alt tarafında oyuncak ve malzeme saklama alanları bulunmaktadır. Size depolama alanı sunar.

Dış Mekân Köpek Yatakları:

Bu özelliğe sahip modeller, özellikle bahçede veya terasta yaşayan can dostlarınız için gereklidir. Dış mekânda tercih edeceğiniz ürünlerin olumsuz hava koşullarına uyumlu olması gerekir. Farklı model ve ebatlarda ulaşabileceğiniz geniş ürün çeşitliliğine sahip bir kategoridir. Özellikle dış mekân için ürün seçerken, dayanıklı olmasına özen göstermelisiniz. Su geçirmeyen malzemelerden üretilmelidir. Soğuk ve sıcak havalara uygun özellikleri taşımalıdır.

Rattan Köpek Yatağı:

Bu modeldeki ürünler, rattan malzemesinden yapılmıştır. Malzeme bakımından kaliteli, doğal ve şık bir üründür. Rattan hem doğal hem de sentetik olarak kullanılabilir. Sentetik rattan, dayanıklığı artırmak ve dış mekân koşullarına uyumlu hale getirebilmek için genellikle plastikten üretilir. Özellikleri şu şekildedir;

Farklı tasarım seçenekleri ile şık bir görünüm imkânı sunar. Çeşitli model ve renk seçenekleri ile farklı zevklere hitap eder.

Uzun ömürlü kullanım avantajı sağlar. Seçilen malzemeye göre hava koşullarına karşı dayanıklıdır.

Plastik köpek yatağı modelleri ile kolay taşınma avantajı sağlar. Hava sirkülasyonu özelliği ile can dostunuzun sıcak yaz aylarında serin kalmasına olanak sağlar. Çıkarılabilir minder kılıfı sayesinde temizlik açısından kolaylık sağlar.

Köpek Yatağı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evinizi yeni bir dostla paylaşmaya karar verdikten sonra yapmanız gereken bazı ayarlamalar vardır. Küçük dostunuzun hangi mamayı yiyeceğinden tutun da nasıl ürünler tercih etmeniz gerektiği gibi bir sürü konuya açıklık getirmeniz gerekmektedir. Sevimli dostunuz için uygun ürünlerin tercihi sağlıklı gelişimi için son derece önemlidir. Bu nedenle uygun ürün tercih etmelisiniz.

*Köpek yatağı satın almadan önce göz önünde bulundurmanız gereken bazı kriterler bulunur. İlk olarak can dostunuzun yaşı ve kilosu gibi temel bilgilere sahip olmanız önemlidir. Onun için seçmiş olduğunuz köpek yatağının uygun boyutlara sahip olması gerekmektedir. Sevimli dostlarınız uyku sırasında gerilmeyi severler. Bu nedenle seçmiş olduğunuz ürünün, küçük dostunuzun gerildiğinde de içine sığabileceği büyüklükte olması gerekir. Yavru canlar için ürün seçiminde boyuta dikkat etmeniz gerekir. Fakat küçük dostunuzun büyüme çağında olduğunu unutmadan büyük ürün seçimleri de yapabilirsiniz. Yavru dostunuzun, büyük köpek yatağı içinde kendini güvende hissetmesi için boş kalan alanlara battaniye yastık gibi ürünler ile destekleyebilirsiniz.

*Bununla beraber uyku tarzları ve nasıl bir ortamda uyumayı tercih ettikleri gibi daha ayrıntılı bilgileri de edinmeniz gerekir. Bu ayrıntılı bilgilere, dostunuzu gözlemleyerek ulaşabilirsiniz. İlk olarak dostunuzun, boy ve kilosuna uygun olan bir ürün arayarak başlayabilirsiniz. Dostunuzun rahat bir şekilde yatabilmesi, ürünü daha kolay benimsemesini sağlar. Bu sebeple satın alacağınız ürünün can dostunuzun boyundan biraz daha uzun olmasına dikkat etmelisiniz.

*Sevimli dostunuz için köpek yatağı arayışında size yardımcı olacak başka bir konu da ürünün şeklidir. Ürün şekline, can dostunuzun nasıl uyuduğunu gözlemleyerek karar verebilirsiniz. Üstü açık olan minder mi yoksa kapalı olan bir köpek yatağı mı isteyebileceğini de göz önünde bulundurmalısınız. Evde genellikle nasıl yerlerde uyuduğunu gözlemleyerek ihtiyacınız olan bilgilere kısa süre içinde ulaşabilirsiniz.

*Ürünler, farklı malzemelerden üretildiği için seçim yaparken materyali de göz önünde bulundurmanız gerekir. Malzeme tercihi yaparken, can dostunuzun sağlık durumunu da göz önünde bulundurmalısınız. Özellikle ileri yaşta tuvaletini tutamayan dostlarınız için sıvı geçirmez ve yıkanabilir ürünleri tercih edebilirsiniz. Ek olarak bazı köpek yatağı modelleri aynı zamanda taşıma kabı olarak da kullanılabilir. Köpeğinizle sıklıkla seyahat ediyorsanız taşınabilir yapıda olanlardan birini tercih edebilirsiniz.

*Köpek yatağını nereye koyacağınızı belirledikten sonra etraftaki eşyalarla uyumlu olan renkli modellerden birini almayı düşünebilirsiniz. Böylece ortamla bir bütün haline gelen ürünleri, dekoratif amaçlarla da kullanabilirsiniz. Köpek yatak fiyatları, kullanılan malzeme, özellik ve birçok etkene göre farklılık göstermektedir. Bu aşamada sizler için en uygun avantajları, Markamama.com.tr adresini ziyaret ederek bulabilirsiniz. Markamama’daki köpek yatakları fiyatları ve modellerini inceleyerek bütçenize uygun olana kısa sürede erişebilirsiniz.

Yaş ve Irka Göre Ürün Çeşitleri

Ürün tercihlerinizde, patili dostunuzun yaşı ve ırkı da önemli bir kriterdir. Tüm ırklar farklı boyut ve özelliklere sahip ürünlere ihtiyaç duyar. Bireysel özelliklerine göre seçim yapmanız bu nedenle önemlidir. Büyük veya küçük ırk dostlarınız için ürün seçimlerinde bulunurken, boyutlarını göz önünde bulundurmalısınız.

Küçük ırk dostlarınız genellikle içerisinde rahat hareket edebileceği ürünlerden hoşlanırlar. Boyutuna uygun ürün seçimleriniz ile güvende hissetmelerine olanak sağlarsınız.

Farklı boyut ve modeller arasından uygun ürün seçimlerinde bulunabilirsiniz.

En İyi Köpek Yatakları Avantajları

Sağlıklı mamalar ve su gibi temel besinlerin yanı sıra küçük dostunuzun birincil ihtiyaç listesine köpek yatağını da dahil etmeniz gerekir. Sevimli dostlarınızın kendine özel bir alana sahip olmalarının birçok faydası bulunur. Aşağıdaki listeye göz atarak, avantajlar hakkında daha yakından bilgi edinebilirsiniz.

*Köpek yatakları, davranış sorunlarını önlemenize yardımcı olabilir. Her ne kadar sevimli dostunuzun sizinle yatması sevimli görünse de evcil hayvanınız, sizin yanınızda rahat hissetmeye başladıktan sonra başka bir yerde yatmayı da kabul etmeyebilir.

*Köpek yatakları, evcil hayvanınızın daha sağlıklı bir kas yapısına sahip olmasını sağlayabilir. Dostlarınız için özel olarak tasarlanan ürünler, onların ihtiyacını gözetecek özellikler içerir. Doğru pozisyonda uyumalarını sağlayarak uyku düzensizliği yaşamalarının önüne geçer.

*Sevimli dostlarınız, bazen evin hareketli atmosferinden uzak kalmak isteyebilir. Gürültücü misafirler ya da çocuklar olduğunda, onların da uzak kalmaya ihtiyacı olabilir. Günün büyük bir çoğunluğunu uyuyarak geçiren dostlarınız için konforlu bir alana sahip olmak oldukça önemlidir.

*Köpek yatağı sayesinde, sevimli dostlarınızla rahatlıkla seyahat edebilirsiniz. Dostunuzun kendini rahat hissetmesi ve tanıdık bir yerde uyuyabilmesi için bu ürünleri yanınıza alabilirsiniz. Böylece evcil hayvanınızı başka yere gitmenin endişesinden koruyabilirsiniz.

Kısacası köpek yatağı hem size hem de evcil hayvanınıza çeşitli faydalar sunabilir.

Özelliklere ve ırklara göre farklı ürün çeşitliliği vardır. Siz de dostunuz için uygun olarak tasarlanan köpek yatakları küçük ırk modellerine ve büyük ırk modellerine bakabilirsiniz.

Köpek Yatakları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Köpek Yatağı Kumaşı Nasıl Olmalıdır?

Köpek yatağı seçiminde kumaş seçimi son derece önemlidir. Sevimli dostunuzun rahat, konforlu ve deliksiz bir uyku deneyimi yaşaması için kumaş seçimi oldukça önemlidir.

Köpek yatağı kumaşı seçimlerinde dayanıklı olması son derece önemlidir. Kaliteli kumaş seçimi, dostunuzun oyun sırasında uyku alanına zarar vermesini engeller.

Seçiş olduğunuz kumaşın, temizlenebilir olması son derece önemlidir.  Makine de yıkanabilir özelliklerde olması hijyenik alan sunmanız konusunda olanak sağlar.

Dış mekânda seçmiş olduğunuz ürünlerin dayanıklı ve su geçirmez malzemelerden üretilmiş olması oldukça önemlidir.

Sevimli dostunuzun alerjik reaksiyon yaşamaması için hipoalerjik kumaşlar tercih etmeniz önerilir. Isı yalıtımlı, yumuşak dolgulu kumaş seçimleriniz ile konfor düzeyini maximum seviyede tutabilirsiniz.

Köpek yataklarında, nefes alabilir kumaş tercihi yaparak küçük dostunuzun rahat yaşamasına olanak sağlayabilirsiniz.

Sonuç olarak, can dostunuz için seçmiş olduğunuz kumaş malzemesinin, dostunuzun ihtiyaçlarını karşılayan özelliklerde olması gerekmektedir.

Yavru Köpek Yatağı Nasıl Olmalıdır?

Yavru köpek yatağı seçimleriniz, küçük dostunuzun gelişimi, rahatlığı ve güvenliği açısından son derece önemlidir. Küçük dostunuz, yetişkinlere göre daha hassas olurlar. Bu nedenle küçük dostunuzun ihtiyaçlarına uygun köpek yatağı seçimi oldukça önemlidir.

Küçük dostunuz için seçmeyi planladığınız ürünün, ergonomik tasarımlı ve konforlu olmalıdır.

Seçmiş olduğunuz malzemenin dış etkenlere karşı dayanıklı olmasına özen göstermelisiniz.

Temizlik açısından uygun ürün tercihi yaparak, temiz alan sunabilirsiniz. Hem sizin hem de küçük dostunuzun sağlıklı gelişimi için temiz ortamda yaşamını sürmesi önerilir.

Köpek yatağı seçimlerinizde, sağlığı tehdit etmeyen ürünlerden yapılmış olmasına özen göstermelisiniz.

Yavru canların daha hassas yapıda olduklarını belirtmiştik. Bu nedenle hipoalerjik ürün seçiminde bulunmaz daha sağlıklı olabilir.

Küçük dostunuza ürün seçerken boyutlarına dikkat etmeli ve uygun büyüklükteki ürünleri tercih etmelisiniz.

Isı yalıtımı olan ve minder, yastık gibi konfor düzeyi artırılan ürünleri tercih edebilirsiniz.

Yavru Köpek Yatağı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Köpek yatağının boyutu oldukça önemlidir. Küçük dostunuzun hızlı büyüyeceğini unutmadan ürün seçimi yapmalısınız.

Malzeme kalitesini göz ardı etmemeli ve kaliteli malzemelerden üretilmiş ürünler tercih etmelisiniz.

Konforlu ve destekli olmasına dikkat etmelisiniz.

Yavru Köpek Yatağına Nasıl Alıştırılır?

Küçük dostunuzun yeni yerine alışması için aşağıdaki adımları takip etmenizi öneririz;

Küçük dostunuzun ürününü, uygun ve doğru alana yerleştirin. Sessiz ve huzurlu bir alanda olmasına özen göstermelisiniz.

Ürünü, küçük dostunuz için rahat ve cazip hale getirmelisiniz. Küçük dostunuzun sevdiği oyuncaklardan yararlanabilirsiniz.

Küçük dostunuzu pozitif anlamda onaylamalısınız. Bu pekiştirmeleriniz sayesinde bu alana daha çabuk alışır.

Aceleci davranmamalı ve küçük dostunuza zaman tanımalısınız.

Köpek Yatakları Ne Sıklıkla Temizlenmelidir?

Köpek yataklarının sık aralıklarla temizliğinin yapılması durumunda evinizde kötü koku oluşumunun önlemini almış olursunuz. Yıkanabilir kumaş özelliği sayesinde yıkayarak temizliğini sağlayabilirsiniz. Ortalama olarak 2 ila 3 haftada bir yıkamalısınız. Yıkama aşamasında uygun ürünleri kullanmalısınız.

French Bulldog Yatağı Nasıl Olmalıdır?

Bu ırka özel köpek yatağı seçimleriniz, uygun tasarlanmış ürünler arasından seçilmelidir.  Sevimli dostunuz için seçmiş olduğunuz ürün, ortopedik özelliklere sahip olmalıdır.

Dayanıklı ve kolay temizlenebilir ürünlerden yana seçim yapmalısınız. Küçük dostunuzun ihtiyaçlarını karşılayabilen uygun boyutlardaki köpek yataklarını tercih etmelisiniz.

Seçmiş olduğunuz ürünün kenarlıklı olması, küçük dostunuzun kendini güvende hissetmesine olanak sağlar. Fransız Bulldog’lar alerjiye yatkın olabilirler. Bu nedenle alerjik olmayan ürünlerden yana seçim yapmalısınız.

Golden Yatağı Nasıl Olmalıdır?

Seçmiş olduğunuz köpek yatağının uygun boyutta olmasına özen göstermelisiniz. Can dostunuzun ürün özellikleri yukarıda bahsetmiş olduğumuz şekildedir.

Köpek Yatağı Gerekli mi?

Can dostunuzun, sizin yanınız dışında ayrı bir uyuma alanının olması oldukça önemlidir. Can dostunuz bu şekilde kendini güvende hisseder. Ayrıca köpek yatağı, soğuk zemin ile temasını engeller ve hastalıklara karşı korur.

Köpekler Neden Sahipleri ile Yatmak İster?

Sevimli dostlarınız, sosyal yapıları ile bilinirler. Bu nedenle sahipleri ile yakın temas içinde olmaktan oldukça mutluluk duyarlar. Can dostunuzun sizin yanınızda uyma isteğinin altında temas etme isteği vardır. Sizinle uyuyan dostlarınız kendilerini güvende hissederler.

MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN!

Marka mama mobil uygulama ile hızlı alışverişin keyfini çıkarın

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.