sadsad x
asdasd
Toplam 80 Ürün Bulundu
Görünüm :
1 2

Otomatik Tasmalar

Harika bir yürüyüşün tadını dostunuz ile geçirmek paha biçilemezdir. Köpeğinizin tuvalet ihtiyacını ya da gezinti yapacağınız zaman genellikle otomatik tasmalar tercih edilir. Bir veya birden fazla köpek sahiplendiğinizde sorumluluklarını göz ardı etmemelisiniz.

Köpekler oldukça hareketli olması ile bilinen ve gezmeyi çok seven dostlarımızdır. Onlar için oyun oynamak, zıplamak adeta bir ödül gibidir. Otomatik tasmalar dostlarımız için en uygun aksesuarlardan birisidir. Tasmalar hem işlevleri hem de görünüşlerinden dolayı genellikle tercih edilen işlevsel malzemelerdir. Yürüyüş esnasında köpeğiniz her ne kadar sizi dinliyor olsa da otomatik tasma ile gezdirmek daha sağlıklı olacaktır.

Otomatik tasmalar, sizler için de oldukça kullanışlıdır. Köpeğinizin özlediği yürüyüşleri, otomatik kayışlar sayesinde ihtiyaç duyduğu özgürlük duygusunu vererek, siz ve köpeğiniz için son derece ergonomik olarak üretilmişlerdir.

Otomatik tasmaların, dostunuzun boyun tasması veya göğüs tasmasına rahatlıkla takılabilen mekanizması mevcuttur. Kısa zamanlı fren sistemi ile istediğiniz uzunluğa getirebilirsiniz.
Otomatik el frenleme sistemi özelliğine sahiptir, bu sayede köpeğiniz gezi esnasında daha rahat eder ve sık sık uyarmak zorunda kalmazsınız.

Yıllar boyunca kullanılabilmeniz için üretilen otomatik şerit ya da ip şeklinde olan tasmalar, dostlarınız ile birlikte daha güvenli bir yaşam sürdürmenize yardımcı olacaktır.

Köpek Gezdirme Tasması Çeşitleri

Dostunuzun öncelikli ihtiyacı olan otomatik tasmaların 3,5 ve 8m gibi uzunluklarında birçok çeşidi mevcuttur. Gezdirme tasmaları köpeğinizin boyutuna ve cinsine göre farklılık gösterebilir. Sayılamayacak kadar birçok çeşidi yer almaktadır.
Küçük ve büyük ırk köpek gezdirme tasması, otomatik köpek gezdirme tasması, şerit köpek gezdirme tasması, ikili gezdirme tasmaları bunlardan sadece bazılarıdır. Çoğunlukla boyun ve göğüs tasması olarak iki gruba ayrılırlar. Büyük ırktaki köpekler daha çok göğüs tasmasını tercih ederken, orta ve küçük ırklar boyun tasmasını tercih edebilir. Bu tamamen sizin tercihinize kalmış bir durumdur.

Büyük ırk köpekleri kontrol etmek çok kolay değildir. Bu nedenle göğüs tasması ile köpeğinizi daha kontrollü bir şekilde gezdirebilir ve koruyabilirsiniz.
İkili gezdirme tasmaları ise iki tane köpeği bulunan sahipler için oldukça pratik bir aksesuardır.
İki köpeğinizi aynı şekilde kontrol altına tutmanıza yardımcı olacaktır.
İkili tasmaların uzatması olduğu için, köpeğinizin daha rahat hareket etmesini sağlayacaktır ve dostunuz kendini oldukça özgür hissedecektir.

Köpek eğitmenleri tarafından, otomatik gezdirme tasmaları çok tercih edilir. Bu tarz tasmaları cebinizdeyken dahi rahatlıkla kullanabilirsiniz. Köpek sahipleri aynı zamanda patili dostlarını gezdirirken, otomatik tasmaları daha kolay kavrarlar ve tutabilirler.
Köpeğiniz, gezdirme tasmaları sayesinde rahat bir şekilde eğitilebilirler.
Dışarıda yaptığınız yürüyüş esnasında, yapmamasını istediğiniz bir hareket sonucunda onu engelleyebilirsiniz, bu durumda köpeğiniz tekrardan o hareketi yapmaması gerektiğini anlayacaktır. Otomatik tasmalar, birçok tehlikeye karşı köpeğinizi korur.
Örneğin, köpeğinizin fark etmediği ama sizin dikkat ettiğiniz bozuk bir yiyecek onu sağlık sorunlarına karşı koruyacaktır.

Otomatik Gezdirme Tasması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Köpeğinizin anatomisini bilmeniz, doğru tasma seçiminde önemlidir. Tasma seçimi yaparken ilk dikkat etmeniz gereken unsur ise köpeğinizin yaşı, ırkı ve kilosudur.

Çoğu tasmalar kaliteli malzeme ve kumaşlardan üretilir, fakat her bir tasmasının köpeğinizin ağırlığına göre taşıma kapasitesi farklıdır.
Bazı otomatik gezdirme tasmaları 19 kilograma kadar olan dostlarımız için üretilirken, bazıları büyük ırk köpekler için üretilmiştir. Bu sebeple seçim yaparken, tasmaların hangi ağırlıktaki köpekler için uygun olup olmadığına mutlaka dikkat etmelisiniz. Seçim yaparken ip ve şeritlerinin de göz önünde bulundurulması önerilmektedir.

Her köpeğin kendi öz cinsi vardır. Genellikle her boyut ve cinsteki köpekler için otomatik gezdirme tasmaları üretilmektedir. Büyük bir köpeği, küçük köpekler için üretilmiş tasma ile eğitemezsiniz ve dışarıda bir gezintiye çıkamazsınız. Bu durumda köpeğinizi kontrol altına alamazsınız ve koruyamazsınız. Vücut yapısına uygun bir göğüs tasması ve otomatik gezdirme tasması seçmelisiniz.
Şayet dostunuzun boynuna uyacak şekilde bir köpek gezdirme tasması almadığımız takdirde, bazı sağlık sorunları beraberinde getirebilir ve canı yanabilir. Hatta bu durum köpeğinizde göz sorununa bile neden olabilir. Tasma seçimi yaptığınızda, onu doğru bir şekilde köpeğiniz için kullanmanız oldukça önemlidir.

Her köpek sahibi, dostu ile birlikte düzenli yürüyüşleri için boyun veya göğüs tasması, gezdirme tasmaları tercih etmelidir.

Otomatik Gezdirme Tasması Fiyatları

Ürünün dayanıklılığı, tasma uzunluğu ve üretilen malzemenin yapısına göre otomatik gezdirme tasmalarının fiyatları değişiklik gösterebilir. Kimi zaman dostlarınız için tasma seçimi yaparken daha sağlıklı ve kaliteli ürünleri seçmelisiniz.
Siz ve dostunuz ile birlikte keyifli bir yürüyüşün tadını çıkarmak için, uygun fiyatlı ve kaliteli otomatik gezdirme tasmalarına Markamama.com’da göz atabilirsiniz.

MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN!

Marka mama mobil uygulama ile hızlı alışverişin keyfini çıkarın

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.