sadsad x
asdasd
Toplam 37 Ürün Bulundu
Görünüm :

Köpek Vitaminleri

Dostunuzun sağlıklı beslenmesi için, dengeli ve yeteri kadar besin değerleri alması gerekir. Bu noktada gerekli olan tüm mineral ve vitaminlerden faydalanmalıdır. Patili dostunuz yorgunsa, yeniden ayağa kaldırmak istiyorsanız veya eklemlerine yeterli enerjiyi vererek desteklemek gerekiyorsa köpek vitaminleri kullanmanız yararlı olacaktır.

Günlük ihtiyaç duyduğu vitamin miktarının ölçüsünü ayarlayabilirsiniz. Özellikle besin eksikliği yaşayan dostlarınızda sağlık sorunları yaşamamak için pati sahiplerine önemli bir rol düşmektedir. Patili dostunuzun cinsiyeti, yaşı ve ırkı ile beraber sağlığına uygun besin takviyesi verebilirsiniz. Bu durum patili dostunuzun hem daha güçlü bir bağışıklığı olmasına hem de gelişmesine yardımcı olur.

Köpek Vitaminleri Ne İşe Yarar?

İnsanların ihtiyaç duyduğu gibi tıpkı dostlarınızın da besin ihtiyaçları vardır. Köpek vitaminleri, patili dostunuzun ihtiyaçlarına göre üretilen ek besinlerdir. Çünkü bir insanın vücudunda ihtiyaç duyduğu besin değeri ile onların duyduğu besin değeri aynı değildir.

Patili dostunuz yeteri kadar besin alamıyoe ve gerekli köpek vitaminleri tüketmiyorsa bu noktada ek besinler devreye girer. Sahiplendiğiniz dostunuz yeterince mama yemiyor ve iştahsızlık yaşıyor ise, evde dostunuz için seveceği bir besin hazırlayarak, ihtiyacı olan gerekli değerleri bu gıdanın içerisine katabilirsiniz. Hem köpeğiniz daha bir iştahla yiyecek hem de gerekli temel besinleri almış olacaktır.

Aynı zamanda köpek tüy vitamini ürünleri, dostunuzun tüy sağlığına olumlu etki eder. Patili dostunuzun, tüylerinin dökülmesinde azalma ve daha parlak tüy yapısına sahip olacaktır. Yavru ve yetişkin dostlarınız için üretilen besin maddeleri, dostunuzun daha sağlıklı gelişmesine ve büyümesine katkıda bulunur. İçeriğinde yer alan kalsiyum değerleri patili dostunuzun bağışıklık sisteminin güçlenmesinde yardımcı olur.

Patili Dostunuzun İhtiyaç Duyduğu Vitaminler

A-E vitamini: Göz için oldukça önemli olan bu takviye aynı zamanda, dostunuzun gözleri için etkilidir. Yumurta, havuç, tatlı patates ve yeşil yapraklı sebzelerde bulunmaktadır.

B vitamini: Köpek B vitamini, hücrelerin gelişmesini ve büyümesinde önem arz eder. Sebzelerde ve tahıllarda yer alır.

Köpek C vitamini: Bağışıklık güçlendirici özelliği olan köpeklerde c vitamini, kabak ve patates gibi sebzelerde vardır.

Köpek D vitamini: Patili dostunuzun kemiklerini güçlendirmek istiyorsanız D vitamini köpek ürünleri tamda gereken vitamindir. Köpek için D vitamini, peynirde, sığır etinde ve balık yağında bulabilmeniz mümkündür.

K vitamini: Dostunuzun kemiklerini güçlü tutma etkisine sahiptir. Balık ve lahanada bulunmaktadır.

Veteriner hekiminize danışarak, vitamin önerisini kontrollü olarak kullanmanızda oldukça fayda vardır.

B12 Köpek Vitamini: Patili dostunuzun, beyin ve omurga sağlığına fayda sağlar. Aynı zamanda dostunuzun iştahını dengeler. Bağırsak sağlığını korur.

Fosfor ve Kalsiyum: Dostunuz için gerekli olan bu besin takviyeleri, et, yumurta, karnabahar ve yeşil fasulyede bulunur. Sindirim sistemine ve sağlıklı kas büyümesine oldukça faydalıdır. Ama unutmamalısınız ki her şeyin fazlası zarardır, fazla verdiğiniz takdirde dostunuzda zayıflıklara sebep olabilir.

Köpek Vitaminleri Nasıl Verilir?

Dostunuza besin eksikliğinde dolayı, köpek vitaminleri pastaları mamalarına karıştırılarak verilir. Bu besinlerin içerisinde köpek B vitamini başta olmak üzere çok çeşitte vitaminler bulunmaktadır. Bu maltlar sayesinde patili dostlarımıza rahatlıkla tükettirebilirsiniz.

Yavru Köpek Vitamin

Yavru dostunuzun, anne sütünün işlevini alan süt tozları büyüme ve gelişme çağındaki dostlarınız için özel olarak formüle edilir. Her türlü mikrop ve bakterilere karşı, dostunuzun için üretilmiş köpek vitaminleri ile birlikte bağışıklıklarını daha güçlü hale getirebilirsiniz. Aynı zamanda yavru köpek vitamin takviyesi iştahını arttırabilir. Bu sayede köpek vitamini kilo aldırıcı özelliğiyle enerjisini kaybetmemiş olur ve sizler onların daha sağlıklı bir yaşam geçirmesine yardımcı olabilirsiniz.

Köpek D Vitamini Nasıl Verilir?

Patili dostunuzun vücudunda yer alan kalsiyum düzenlenmesinde oldukça önemli olan köpek D vitamini, bağışıklığının yanı sıra raşitizm ve eklem sorunlarına oldukça faydalıdır. Dostunuzun günlük olarak ihtiyaç duyduğu kalsiyum, fosfor ve D besin takviyesidir. Bu besin takviyeleri;

*Yavru dostlarınızda 1 tablet

*Yetişkin patili dostlarınız da ise 2 tablet olarak verilir.

*40 kg üstü büyük ırk ve üzeri patili dostlarınızda 3 tablet olarak verilmektedir.

Köpekler İçin Vitamin Önerisi

Patili dostunuzun, enerjik ve sağlıklı bir yaşam sürdürebilmesi için, gerekli besin maddeleri ve gıdalar oldukça önemlidir. Bu noktada, bazı en etkili yöntemler yer alır. Bunlardan bazıları:

Köpek Vitamin İğnesi: Veteriner hekiminizin uygulayacağı köpek vitamin iğneleri, dostunuzun vücuduna çok daha hızlı bir şekilde etki eder. Aynı zamanda sindirim problemleri yaşayan patili dostunuz için, iyileşme döneminde oldukça katkı sağlar.

Köpek Vitamin Hapları: Dostunuzun besinlerine katılabilen ya da direk doğrudan verilebilen ürünler, patili dostunuzun bağışıklığını destekler. Bunun yanı sıra genel sağlığını korur.

Köpek vitaminleri, yavru dostunuzun büyüme evresinde, emziren ya da hamile dostlarınızda, yaşlı ve kronik hastalığı bulunan patili dostlarınızda bu ürünler tüketilebilir. Özetle, köpek vitamin ilaçları, dostunuzun vücudundaki eksikleri karşılamak için özel olarak üretilmiştir. Veteriner hekiminize danışarak, patili dostunuzun kilosuna, yaşına ve genel sağlığına yönelik ürünler tercih edilmelidir.

Yaşlı Köpek Vitamini

6/7 yaşın üzerinde bir dostunuz var ise artık bazı takviyeler alması gerekmektedir. Düşen bağışıklık sistemini güçlendirmek ve enerji alabilmesi için eski haline geri dönmesi için pati sahipleri bu konuda daha hassas davranmalıdır.

Patili dostunuzun tüketmiş olduğu yiyecekler bazen yetersiz kalabilir. Bu sebeple bazı köpek vitaminleri kullanmanızın vaktidir artık. Artık yaşlanmış bir dostunuza vereceğiniz köpek vitaminleri oldukça faydalı olsalar dahi egzersiz yapmanız ile birlikte daha sağlıklı bir hal alacaktır. Hareketsiz kalan bir canlı kilo almaya başlayacak ve yürümek istemeyecektir. Yaşlı dostunuzda enerjilerinde ve metabolizmalarında düşüşlerden dolayı genç dostunuzdan daha farklı olmalıdır beslenmeleri.

Yaşlı dostlarınız için köpek vitaminlerinin en çok tercih edilmesinin amacı; Eklem ve kalça bölgesinde meydana gelen ağrıları en aza indirmektir. Köpeklerde vitamin takviyesi yapacağınız zaman, içeriğinde kondroitin sülfat ve glukozamin gibi yağ asitlerinin bulunması oldukça önemlidir. Dostunuzun hareketliliğini arttırmak ve iltihabını en aza indirmek için bu içerikte olan en iyi köpek vitamini tercih etmelisiniz.

Tüm bunların yanı sıra omega-6 ve omega-6 gibi yağ asitleri bulunan ürünler dostunuzun tüylerini iyileştirerek daha canlı göstermeye yardımcı olacak ve cildini onaraktır. Omegaların bir diğer faydası ise beyin yapılarını korumasıdır. Şayet bir beyin ne kadar iyi korunursa, yaşlanması da o kadar geç olacaktır.

Unutulmamalıdır ki, patili dostunuzun köpek vitaminleri ile tedavi edilemeyecek kadar ciddi bir hastalığı var ise muhakkak bir veteriner hekimine danışmalısınız.

Köpeklerde Vitamin Eksikliğinin Belirtileri Nelerdir?

*Tüy dökme sorunu

*Gözlerinde problem

*Yorgunluk ve halsizlik

*Enerjilerinde ciddi anlamda düşüklük

*Cilt yapısında sorunlar

*Gelişmesinde gerileme

*Hızlı bir şekilde kilo verme ya da alma

*Mikrop ve enfeksiyonlara karşı vücut yatkınlığının olması

Köpek Vitaminleri Fiyatları

Birçok çeşitte satışa sunulan köpek vitaminleri, ürünün ambalajına, içeriğine ve ağırlığına göre farklılık göstermektedir. %100 orijinal ürün kalitesi ile birlikte siz değerli müşterilerimiz için en iyilerini satışa sunuyoruz. Markamama.com aynı gün kargo ile her daim hizmetinizde. Sevgi sizden, en iyi köpek vitamini bizden.

Sıkça Sorulan Sorular:

Köpeklere Vitamin Olarak Ne Verilmeli?

Patili dostunuza besin takviyesi olarak, onlar için formüle edilen, balık yağı, kondroitin içeren eklem destekleyici ürünler ve glukozamin gibi köpek vitaminleri verebilir. Veteriner hekiminize danışarak dostunuz için en iyi besin maddelerini tercih edebilirsiniz.

Köpek Vitamini Ne İşe Yarar?

Besin takviyeleri, dostunuzun genel sağlığı için oldukça önemlidir. Enerjilerini dengede tutarak, tüylerini ve cilt sağlığı korur. Aynı zamanda, bağışıklık sistemine katkıda bulunur. Köpek vitaminleri dostunuzun, kemik gelişimi için oldukça faydalıdır.

Köpeğe Vitamin Nasıl Verilir?

Köpek vitaminleri genel olarak, veteriner hekiminizin önereceği dozajda verilmelidir. Bu besin takviyeleri, sıvı, çiğneme, tablet şeklinde üretilir. Bunun yanı sıra, bazı besinler, dostunuzun gıdalarına katılarak verilebilir.

Köpek Vitaminleri Nelerdir?

Dostunuzun, eklem sağlığını ve sindirim sistemini destekleyici bazı takviyeler yer alır. Bunlar arasında, A,B,C ve D köpek vitaminleri yer alır. Aynı zamanda, Omega-3 sayesinde patili dostunuzun tüy sağlığına katkıda bulunabilirsiniz.

MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN!

Marka mama mobil uygulama ile hızlı alışverişin keyfini çıkarın

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.