sadsad x
asdasd
Toplam 8 Ürün Bulundu
Görünüm :

Kedi Maması

En iyi kedi maması çeşitleri uygun fiyatlarla Markamama’da! Kedinizin sağlıklı beslenmesi için taze ve en ucuz kedi mamaları hızlı kargo ile hemen kapınızda.

Kedi maması fiyatları ve markaları ile ilgili gerekli bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz. Protein, vitamin ve mineral oranları dengelenerek üretilen kedi mamaları, evcil dostlarınıza her öğünde tam donanımlı bir gıda sunar. Her yaştaki kedinin farklı protein, vitamin ve mineral ihtiyacı olduğu için bu ürünler yavru, yetişkin ve yaşlı olarak üç gruba ayrılır. Aynı zamanda, hassas bünyeye sahip olan veya kısırlaştırılan kedilerin ihtiyacına uygun olacak şekilde hazırlanmış kedi maması çeşitleri de mevcuttur. Ürün çeşitliliği, kolay beğenmeyen kediler için en uygun alternatifi bulmanıza da destek verir. Bazı mamalardaki temel protein kaynağı tavuk veya somon iken bazılarında da kuzu etidir. Kedi maması fiyatlarını web sitemizden inceleyebilirsiniz. Hem lezzetli hem de vitamin ve mineraller açısından zengin mama çeşitlerini Markamama.com.tr sizler için bir araya getirir. Seçenekler arasından kedinizin damak tadına uygun olan ürünü bulmanız kolaylaşır.

Yaşlara Uygun Kedi Maması Çeşitleri

Yavru kediler, büyüme çağında oldukları için yetişkinlerden daha fazla yağ, protein ve kaloriye ihtiyaç duyar. Temelde bu sebep, yavru ve yetişkin mamalarını birbirinden ayırır. Yavru kedi maması çeşitleri sağlıklı yağlar, güçlü proteinlerle yüksek kalorili olacak şekilde formülize edilir. Yetişkinlerin beslenmesi için gerekli olan ürünlerde de sağlıklı yaş almaya yönelik ekstra vitamin ve mineraller mevcuttur. Yaşlı kedi mamaları ise vitamin ve mineral açısından yetişkin ürünleriyle benzerlik gösterir. Ancak bu ürünler genellikle daha az kalori ve protein içerirken, daha fazla lifle formülize edilir. Kedi maması çeşitlerinin yaşlara göre birbirinden ayrılan özellikleri şöyle sıralanabilir:

Yavru kedi mamaları, büyümeyi ve gelişmeyi teşvik eden yüksek kalorili besinlerle hazırlanır. Yetişkin kedinize, yavru maması vermenin kısa vadede herhangi bir olumsuz etkisi bulunmaz. Ancak yavru kediler için hazırlanmış yüksek kalorili besin, yetişkin kedinizin uzun vadede kilo almasına neden olur. Büyüme aşamasında olan yavru kedilerin sindirim sistemleri oldukça hassastır. Bu sebeple yavru kedi mamaları kolay sindirim için özel besinler içerir.

Yetişkin kedi maması çeşitleri, kedinizin 1 yaşından sonraki yıllarında tüm besin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde üretilir. Bu ürünlerde tat ve doku seçeneği oldukça fazladır.

Yaşlı kedi maması çeşitlerinin bazıları veteriner hekim tavsiyesine göre 7 veya 11 yaşından sonra kullanılabilir. Bu mamalarda sindirimi kolaylaştırması için lif oranı yüksek tutulur. Aynı zamanda evcil dostların bağışıklık sistemini güçlendirici vitaminler de bu ürünlere eklenebilir.

Özel Gereksinimlerine Uygun Kedi Maması Seçenekleri

Genellikle kedi mamalarında %30 ila %40 arasında protein içeriği bulunurken, yavru kedilerin daha fazla proteine ihtiyacı vardır. Bu sebeple yavru kedi mamalarında protein oranı daha yüksek olabilir. Yaş faktörünün yanında bir kedinin alışkanlıkları, aktivite seviyesi, içgüdüleri beslenme konusunda belirleyici olur. Aynı zamanda yaş faktörünün yanında kedinin sağlık durumu da mama seçiminde önemli bir etkendir. Aşağıda farklı ihtiyaçlara yönelik hazırlanan mama çeşitleri listelenmiştir:

Kısırlaştırılan kediler, kilo almaya daha yatkın hale gelebilir. Yağ oranı azaltılan kısırlaştırılmış kedi maması çeşitleri, bu durumlarda tercih edilmelidir. Enerjik ve günü aktiviteyle geçiren kedilerin protein ihtiyacı daha yüksektir. Protein değerine göre kedi maması fiyatları değişiklik göstermektedir.

Tahılsız kedi maması çeşitleri, mısır ve pirinç benzeri hiçbir gıdayı içermez. Ayrıca ürünlerin hem kuru hem de yaş kedi maması çeşitleri mevcuttur. Yaş mamalarda konserve edilmiş et parçaları bulunur. Bu ürünler kediniz için son derece lezzetli bir alternatiftir. Ancak, kuru mamaların raf ömrü uzunken yaş mamalar paket açıldıktan sonra 2 gün saklanabilir. Hassas kedi mamaları, kedilerin cilt ve tüy sağlığını desteklemek için özel bileşenler içerir. Kedinin derisini nemlendirir, tüylerinin parlaklığını artırır ve tüy dökülmesini azaltır. Bu sayede kediniz daha sağlıklı bir deri-tüy yapısına sahip olur ve cilt sorunlarıyla mücadele edebilir. Hassas kedi mamaları, özellikle sindirim sistemi hassasiyeti, alerjiler, hassas deri-tüy yapısı gibi özel ihtiyaçları olan kediler için tasarlanmıştır.

Kediler, bazı gıdalara karşı alerjik reaksiyonlar gösterebilir veya sindirim sistemi sorunları yaşayabilir. Bu mamalar genellikle tek protein kaynağı ve sınırlı içeriklerle formüle edilir. Bu kedi mamaları patili dostunuzun alerjik reaksiyon riskini azaltmaya yardımcı olur. Aynı zamanda, sindirim sistemi hassasiyeti olan kediler için kolay sindirilebilir içerikler ve özel sindirim enzimleri içeren mamalar web sitemizde yer almaktadır. Hassas kediler için mama tercihi yaparken veteriner hekiminize danışabilirsiniz. Veteriner hekiminiz kedinizin sağlığına uygun içerikle ilgili size detaylı bilgi verecektir.

Kedi Maması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yüzlerce ürün arasından evcil dostunuz için en iyi kedi maması çeşidini bulmanız zor olabilir. Mama seçiminden önce onun ihtiyaçlarını, yaşını ve günlük aktivite durumunu incelemek size yardımcı olabilir. Aşağıda mama seçiminde size yardımcı olacak önerileri bulabilirsiniz. Evcil dostunuz için en kaliteli kedi maması çeşidini belirlemek için işe ürünlerin bileşenlerinin neler olduğunu incelemek ile başlayabilirsiniz.

Kediler etobur canlılardır. Bu sebeple de, et bazlı proteinlere ihtiyaç duyarlar. Bu sebeple mamalardaki protein kaynaklarını inceleyebilirsiniz. Tavuk, ton balığı, sığır eti veya hindi gibi bir protein kaynağı kullanıldığından emin olun. Birçok kedi maması mısır, arpa veya buğday gibi tahıllar içerir. Bu tahıllar, kedilere enerji verecek karbonhidrat kaynaklarıdır. Kedinizin ihtiyacına uygun tahılların mamada olup olmadığını inceleyebilirsiniz.

Kaliteli kedi maması çeşitleri içeriğinde taurine yer verir. Taurin, kedi sağlığı için faydalı bir vitamindir. Vitamin ve mineraller, evcil dostunuzun sağlığı ve konforlu bir yaşam sürmesi için gereklidir. Birçok kedi maması, kedi sağlığına uygun vitamin ve mineralleri formülünde kullanır. Mamada takviye olarak kalsiyum, fosfor, demir, magnezyum, sodyum ve çinko yer alıp almadığını kontrol edebilirsiniz. Kedinizin yaşına ve kilosuna göre kalori ihtiyacını belirleyebilirsiniz. Bunun için mamaların üzerinde yer alan tablolar size kılavuzluk edecektir. Bu konuda veteriner hekiminizden beslenme değerlerini kontrol etmesini isteyebilir, destek alabilirsiniz.

Kedi mama markaları hakkında araştırmalar yapabilirsiniz. Böylece markaların ürünlerinde hangi besin kaynaklarını kullandığını görebilirsiniz. Kuru yiyecekler, uzun raf ömrüne sahiptir. Ayrıca bu ürünler, yaş mamaya nazaran daha ucuz kedi maması çeşitleri arasında yer alır. Kediniz dehidrasyon veya idrar yolu sorunlarına yatkınsa veteriner hekime de danışarak yaş kedi maması kullanabilirsiniz. Bunların yanı sıra kedilerin seçici canlılar olduğunu da unutmamalısınız. Özellikle hayvansal yan ürün kaynağı olarak karaciğer ve akciğer içeren mamalar kediniz için lezzetli olabilir. Sağlık için gerekli ihtiyaçlarını düşünürken evcil dostunuzun damak tadına uygun mamalar seçmeyi de ihmal etmeyin. Severek yediğinde onun mutluluğu pati severler açısından paha biçilemez.

Kedi Maması Besin Değerleri

Kedinizi doğru miktarda kalori ile beslemek, enerji ihtiyaçlarının kilolarıyla dengelenmesine destek verir. Yavru kediler, enerji sağlamak için daha fazla kaloriye ihtiyaç duyar. Yetişkinlerin ise daha az aktif oldukları için kalori ihtiyacı daha azdır. Bu sebeple ürün çeşitlerindeki kalori miktarı değişiklik gösterir. Tıpkı kalori ihtiyacı gibi yavru ve yetişkin mamalarının besin değerleri de farklıdır. Farklı mama çeşitlerine göre besin değerleri şöyledir:

Yavru kedi maması çeşitleri yüzde 35 ila 50 arasında, yetişkin mamaları ise yüzde 25 ve 40 aralığında protein içerir. Evcil hayvanınızın ek protein gerektiren gebelik gibi özel bir durumu yoksa beslenme düzeninde bu besin değerleri yeterli Omega-3 ve Omega-6 yağ asitleri büyümeyi ve gelişmeyi desteklediği gibi bağışıklık sisteminin güçlenmesine de katkı sağlayabilir. Bu sebeple yavru ve yaşlı kedi mamalarında yüzde 0.03 ile 2 oranında yağ asitlerine yer verilir. Yavrular için en uygun kedi maması çeşitlerinde bağışıklık sistemi için E vitamini ve selenyum gibi takviyelere yer verilebilir. Kedilerin her öğünde ihtiyaç duyduğu besini alabilmesi için en basit yol, protein, karbonhidrat, vitamin ve mineral açısından dengelenmiş bir mamayla beslenmesidir. Kedi mamaların birçoğu bu reçeteyle hazırlanarak, kediniz için dengeli ve sağlıklı bir beslenme programı oluşturulmasına destek verir. Dengeli ve sağlıklı beslenmeye katkı sağlayan kedi maması fiyatları, ürünlerin besin değerlerine göre farklı rakamlarla satışa sunulur. Protein oranı daha yüksek olan kedi maması fiyatları diğer mamalara göre daha yüksek olmaktadır.

Kedi Mamasının Kullanımı

Kediler, doğal yaşamda içgüdüsel olarak gezerek beslenir. Aynı zamanda az ve sık beslenmeyi tercih ederler. Bu sebeple kuru mamaları, gün boyu kedinizin beslenme kabında tutabilirsiniz. Böylece onun beslenme içgüdüsünü teşvik edebilirsiniz. Ancak, bu ürünler kurutularak elde edildiği için su içeriği az olur. Kedinizin susuzluk çekmemesi için gün boyu mama kabının yanında taze su bulundurmanız önemlidir. Porsiyon kontrolünü sağlamak için, kedinizin yaş, boyut ve aktivite seviyesine göre uygun porsiyonları vermelisiniz. Genellikle kedi maması ambalajlarının arka tarafında beslenme kılavuzları yer alır. Kedilerin günlük kalori ihtiyaçları ise hem yaşa hem de kiloya bağlı olarak değiştiği için günlük yemesi gereken miktarı kılavuzun üzerinden kontrol edebilirsiniz.

Mamanın markasına göre değişiklik gösterse de 5 kilogram ağırlığında olan bir kedi aylık ortalama 1,5 - 2 kg mama tüketir. Eğer 5 kg ağırlığında bir evcil dostunuz varsa sizin için kedi maması 15 kg en ucuz seçeneklerden birisi olabilir. 15 kg ağırlığındaki bir ürün, kedinizin ortalama 6-7 aylık mama ihtiyacını karşılayabilir. Kedilere düzenli besleme saatleri sağlayabilirsiniz. Beslenme alışkanlığını belirli aralıklarla mama vererek sağlarsanız, beslenme düzenini düzenlemiş ve aşırı yemek yeme eğilimini azaltmış olursunuz. Kedinizin mamasını değiştirmeye karar verdiğinizde, ani bir değişikliklerden kaçının. Besin geçişini kademeli olarak yaparak zaman içerisinde kedinizin sindirim sisteminin yeni mamaya uyum sağlamasına yardımcı olun.

En Kaliteli Kedi Maması Markaları

Tüm dünyada en iyi mama markaları, formüllerinde kaliteli protein kaynakları ve sağlıklı karbonhidratların yanı sıra ideal oranda yağ, vitamin ve mineral barındırır. Kedi maması fiyatları da bu içeriklere göre farklılık gösterebilir. Aşağıda kaliteli markaların ürünlerinin avantajlarını bulabilirsiniz:

Pro Plan: Tüm dünyada popüler olan marka, hemen hemen her sorun için özel ve etkili formüller üretir. Hassas mideden tüy sağlığına kadar birçok sorunu destekleyen mama çeşitlerini kullanıcılarına sunmaktadır.

Royal Canin: Hem her sağlık sorununa hem de farklı ırklara özel mama çeşitleri mevcuttur. Her mama tanesi proteinler, yağlar ve karbonhidratlar arasındaki dengeyle üretilir. Royal Canin Fit 32 Kedi Maması, Royal Canin Sterilised Kısırlaştırılmış Kedi Maması, Royal Canin Sensible 33 Kedi Maması en çok tercih edilen mamalardır.

Pro Choice: Kaliteli ve ucuz kedi maması çeşitlerini veteriner hekimlerin eşliğinde formülize edilmiş ürünlerle satışa sunar. Tüm mama çeşitlerinde yüksek kaliteli proteinleri kullanır.

Hills: Ürünler çoklu protein kaynakları ile zengin bir amino asit desteği sağlar. Her yaşa özel mama çeşitleriyle seçici kediler için farklı alternatifleri bulunmaktadır.

Farmina N&D (Natural & Delicious): İtalya merkezli bir pet beslenme markasıdır. Yüksek kaliteli ve doğal bir kedi maması serisine sahiptir. Farmina N&D kedi mamalarının içeriği, doğal bileşenlerle zenginleştirilmiş olup, besin değeri yüksek ve dengeli bir diyet sunmayı hedefler. Tahıl içermeyen (grain-free) ve tahıl içeren (grain-inclusive) seçenekleri bulunur. Tahılsız seçenekler, tahıl intoleransı olan hassas sindirim sistemine sahip kediler için özel hazırlanmıştır.

Markaların ürünlerinin her biri farklı gramajlarda paketlenir. Kedi maması 15 kg ambalajları, tek seferde kedinizin birkaç aylık besin ihtiyacını karşılamanız için ideal seçenek olabilir.

Markamama en iyi markaların ürünlerini evcil dostlarınız için bir arada sunar. Ürün çeşitlerini inceleyerek onun için en uygun mamayı kolayca belirleyebilir ve hemen sepetinize ekleyebilirsiniz.

1 Kg Kedi Maması Kaç Gün Gider?

Kedinizin günlük tüketeceği miktar, ihtiyaçlarına göre farklılık gösterir. Ancak 5 kilo vücut ağırlığına sahip olan 1 yaşın üzerindeki bir kedi günde ortalama 66 gram mama tüketir. Eğer kedinizin günlük tüketimi 70 gram ise, 1 kg kedi maması yaklaşık olarak:

1 kg / 70 gram = 14.3 gün (yaklaşık 14 gün) gidebilir.

Bu sebeple kediniz 1 kg mamayı ortalama 15 günde tüketir.

Bu bilgi ortalama değerlere göre alınmıştır. Kedinizin enerji tüketimine göre, yaşadığı ortama ve mevsimsel dönemlere göre bu durum değişiklik gösterebilir.

En İyi Kedi Maması Nedir?

Her yaşa göre protein, vitamin, mineral ve yağ ihtiyacı farklılık gösterir. Bu sebeple kedinizin yaşına göre seçeceğiniz, prestijli markalar tarafından yüksek kaliteli besinlerle formülize edilen mamalar, en iyi seçeneklerdir.

Kediler En Çok Hangi Mamaları Sever?

Kediler etobur canlılar olduğu için protein oranı yüksek mamaları çok sever. Kaliteli protein kaynaklarıyla üretilmiş kuru mamalar iyi bir seçenek olmasına karşın taze etlerle konserve edilmiş olan yaş mamalar kedilerin en sevdiği ürünler arasında yer alır. Kediler yaş mamalara olan düşkünlükleri ile bilinirler. Jöleli ve soslu yapıda olan yaş mamanın kokusunu çok uzaktan alacaklardır. Hatta konservenin yada paketin sesini duyduğunda yanınıza koşacaklardır. Et bazlı mamalar onların favorisi olacaktır.

Bazı kediler somon, ton balığı gibi deniz ürünleri içeren mamaları daha çok severler. Bazı kediler ise lezzet çeşitliliği ararlar. Sürekli yedikleri mamadan sıkılabilir, yeni bir lezzet arayışına girebilirler. Bu dönemlerde iştahsız olduğunu düşünebilirsiniz. Yüksek oranda protein içeren yaş mamaların ise veteriner hekiminizin kontrolünde az miktarda verilmesine dikkat edilmelidir.

Kedilere Hangi Marka Mama Verilmeli?

İçeriğinde en iyi protein kaynaklarını, karbonhidrat, vitamin ve minerallerle dengeleyen mamaları marka fark etmeksizin kediniz için tercih edebilirsiniz. Seçimizi doğrudan etkilemesi gereken unsur kedinizin yaş, egzersiz, kilo ve sağlık durumudur. Sağlık durumu için veteriner hekimlerden de mama tavsiyesi alabilirsiniz. Veterinerinizin vereceği tavsiyeye göre marka, protein oranı ve boyutlarına göre mamaları araştırabilirsiniz. Mama markaları değil, kedinizin ihtiyacı olan besin daha önemlidir.

Verdiğiniz mamanın besin değerleri kedinizin yaşına, ırkına, sağlık durumuna uygunsa ve keyifle tüketiyorsa doğru mama seçimi yapmışsınız demektir. Markaların hazırladığı içerik formülleri, şekilleri, lezzetleri birbirinden farklı olabilir. Bununla beraber paketleme şekli de önem arz etmektedir. Paket büyüklükleri, açılır kapanır sistemler kullanıcılar tarafından uzun süreli kullanıma uygun olduğu için tercih edilmektedir. Marka seçimi yaparken, besin değerleri daha yüksek mamaları satışa sunan firmalar arasında tercih yapılması, kedilerinizin sağlığı açısından faydalı olacaktır.

Bir Kedi Günde Ne Kadar Mama Yemeli?

Kedilerin günlük ihtiyaç duyduğu mama miktarı birçok etkene bağlı olarak değişir. Aynı zamanda mama çeşitlerinde de farklı besin değerleri mevcut olduğu için bir günlük miktarda net bir rakam söylemek doğru olmaz. Ancak yetişkin kedilerin ortalama 66 gram kuru mama tükettiği söylenebilir. Genel olarak, yetişkin bir kedinin günlük ortalama mama tüketimi ortalama 50 gram ile 100 gram arasında değişiklik gösterebilir. Bazı kediler dönemsel olarak daha fazla yemek yemeye eğilimli olabilirken, diğerleri daha az yemek yemeyi tercih edebilir. Eğer kedinizin günlük tüketimi ölçmek için bir ölçeğiniz yoksa, veterinerinizin önerilerini dikkate alarak kedilerin genellikle ne kadar yemek yediğini gözlemleyebilirsiniz.

Kediler Neler Yiyebilir?

Kedilerin beslenmesi konusunda en önem verilmesi gereken nokta insanlar için hazırlanmış olan besinlerin verilmemesidir. En doğru bilgi veteriner hekiminizin verdiği bilgidir. Kedilerin yiyebileceği protein grupları arasında en yaygın olan et ve kümes hayvanlarından hazırlanmış mamalardır. Protein değeri yüksek besinler onların ihtiyacı olan enerjiyi almalarına yardımcı olur. Kedilerin temel besin kaynağı olarak sayılabilecek et, tavuk ve diğer kanatlı hayvanların etlerinin iyi pişirilmiş olması, kemiksiz olması önemlidir. Protein desteği sayesinde kedilerin kas yapıları gelişmektedir.

Kediler pişmiş balık tüketebilirler. Verilen balıkların kemiksiz ve kılçıksız olmasına özen gösterilmelidir. Kediler için üretilmiş olan özel kuru mamalar ve yaş mamalar tercih edilmelidir. Karbonhidratlar kediler için temel besin kaynağı olmadığı için düşük tahıllı mamaların tercih edilmesi gerekmektedir. Kedi mamalarında yer alan karbonhidratlar, pirinç, mısır gibi tahıllardır.

Sebzeler bilindiği üzere lif kaynağıdır. Lifler kedilerde kabızlığı önler. Kediler için seçilmiş sebzeler az miktarda olmak şartıyla buharda pişirilerek verilebilir. Kedi mamalarında da belli oranlarda sebzelere yer verilmektedir. Havuç, kabak ve patates gibi sebzeler uygun seçeneklerdir.

Kedi çimleri, kedilerin sindirim sistemini düzenlemelerinde yardımcıdır. Kendini temizleyen kediler yuttukları tüyleri kolaylıkla dışkılarından atmalarına yardımcı olmak için kedi çimleri verilebilir. Sindirim sistemini destekleyici kedi maltları da tercih edilebilir. Kedi maltları, kedilerin tüy yutma ve tüy topaklarının oluşumunu önlemek için kullanılır, genellikle veterinerler tarafından önerilir. Kedinizin sağlık durumu ve beslenme ihtiyaçlarına uygun olarak, kedi maltlarını güvenle kullanabilir ve onların sağlığını destekleyebilirsiniz.

Kediler için en önemli ihtiyaç sudur. Sularının düzenli olarak temizlendiğinden ve tazeliğinden emin olmanızı tavsiye ederiz. Her gün verilen taze su onların sağlığında önemli bir etkendir.

Soğuk hava şartlarında hayvanların ihtiyaçları da değişiklik göstermektedir. Daha az hareket ederler ve soğuk havalarda daha fazla kalori harcarlar. Bu sebeple yedikleri mama miktarında da artış gösterebilir. Ayrıca bağışıklığını güçlendirmek ve soğuk havalardan etkilenmesini önlemek için veteriner hekiminizin önereceği besin takviyelerinden destek alabilirsiniz.

Kedi Mamaları Neyden Yapılır?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi içeriği markaya ve çeşidine göre hazırlanmakla beraber genel olarak et veya kümes hayvanlarından elde edilen protein, balık, yağlar ve yağ asitleri, karbohidratlar, lif kaynağı olan sebzeler ve besinler, ayrıca çeşitli vitaminler ve mineraller yer almaktadır.

Kedi maması üretim aşaması aşağıdaki gibidir.

-Malzeme seçimi

-Isıl işlem ve karıştırma

-Takviye eklemeleri

-Ekstrüzyon yani ısıl işlem ile şekillendirme

-Kurutma ve soğutma

-Paketleme

Bildiğiniz gibi mamanın şeklide, en az lezzeti kadar kedilerimiz için önemlidir. Yaşına ve ırkına göre yada alışkanlıklarına göre üreticiler tarafından yapılan analizlerle şekillendirilir. Bazı kediler büyük taneleri severken bazıları da küçük taneleri tüketmekten keyif alırlar. Bu çene ve diş yapılarına da bağlı olabilir. Kedi maması seçerken boyutuna ve şekline göre de kedinizin sevdiği modeli gözlemleyebilir ona göre seçim yapabilirsiniz.

Kedi maması üretimi sırasında kalite kontrol ve hijyenik koşullar büyük önem taşır. Üretim sürecinin her aşamasında, besin değeri ve kalite açısından kontrol ve denetimler yapılır. Kedi maması üreticileri, kedi sağlığını ve beslenmesini en iyi şekilde destekleyecek ürünler sunmak için sürekli olarak araştırma ve geliştirme çalışmaları yaparlar.

Kedi Maması Nasıl Saklanır?

*Mamalar doğru şekilde saklandığında besin değerlerini ve tazeliğini kaybetmez. Saklama yöntemleri için sizlere vereceğimiz ipuçlarını değerlendirebilirsiniz.

*Mamaları saklarken en önemlisi hijyen olmasıdır. Mamayı bulundurduğunuz ortam tozdan uzak, ağzı kapalı ve eğer kapta bulunuyorsa önceden patili dostlarımız için zararlı olan kimyasallar kullanılmadan temizlenmesi önemlidir.

*Ürünlere direk temasta bulunulmamalı, muhakkak temiz ve koku içermeyen bir kap yada araç ile tabağa konmalıdır. Mamanın direk yere değil yerden yüksekte bir kaba konması gün içinde uzun sürelerde yenme oranını da arttıracaktır.

*Üreticilerin önerisine göre mamalar orijinal paketlerinde kuru ve serin bir yerde ağzı kapalı şekilde saklanmalıdır. Özellikle 15 kg’lık büyük paketlerde alınan ürünler için sıkça kullanılan doğru şekilde muhafaza etmek önemlidir.

*Uzun süreli saklama yöntemlerinde bir diğeri hava almayan cam kavanozlar ve derin dondurucu da saklamaktır. Derin dondurucudan çıkartılan mamanın hızlı tüketilmesi gerekmektedir bu sebeple az miktarda paketlenerek dondurucuya konmasına dikkat edebilirsiniz. Kuru mamaların saklanma tavsiyesi oda sıcaklığıdır. Buzdolabında sakladığınızda hızlı tüketilmediği taktirde nemden dolayı kısa zamanda mamada oluşabilecek bakteri seviyesi de artacaktır.

*Paketi dışında farklı kaplarda saklanan mamalar için en önemli detay son kullanma tarihinin hatırlanmamasıdır. Böyle durumlarda koyduğunuz kabın üzerine bir etiket yardımıyla son kullanma tarihini yazabilirsiniz.

*Kaplarda saklanan mamaların birbirine karışmasını önlemek için yeni alınan mamanın eski mama ile karıştırılmamasını öneriyoruz.

*Açık paketlerde alınan mamaların son kullanım tarihi bilinmediği için kedinizin sağlığını büyük oranda tehlikeye atıyor olabilirsiniz. Bu sebeple son kullanma tarihi yazılı olan paketli ürünleri tercih etmelisiniz.

*Mamayı muhafaza etmek için kullanabileceğiniz uygun boyuta sahip mama saklama kabı, her seferinde mama paketine gitmek yerine saklama kabına alacağınız mama ile sizin için işleri daha da kolaylaştırır.

*Yeni mamayı kaba doldurmadan önce kabı, sabun ve su veya beyaz sirke ile yıkayın eğer makinada yıkanacaksa, bulaşık makinesinde yıkanabilir olup olmadığını kontrol etmenizde fayda var. Temizledikten sonra, kabın kuru olduğundan emin olun çünkü nem mamanızın bozulmasına sebep olacaktır.

Kedi Maması Fiyatları Ne Kadardır?

Kedi Severler! Yaz dönemine özel petshop ürünleri fırsatlarıyla, kedi mamalarında kaçırılmayacak indirimler sizleri bekliyor. İndirimli fiyatlarla en kaliteli ve besleyici kedi mamalarını satın alabilirsiniz. Sıcak havalarda, minik dostlarımızın sağlığına dikkat etmek önemli. Bu nedenle, mama seçiminde kalite ve besin değeri kadar uygun fiyatlar da önemli bir faktör oluyor. Büyük paket avantajları sayesinde, kedinizin beslenme ihtiyaçlarını uzun süre boyunca karşılayabilirsiniz.

Ancak yaz günlerinde mamaları muhafaza etmek daha zor olabilir bu sebeple yaza özel küçük paketli kedi mamalarındaki fırsatlara da göz atabilirsiniz. Kediniz ile birlikte tatile gidiyor ve büyük paket taşımak istemiyorsanız indirimli küçük paketleri inceleyin. Tüm kedi severleri indirimli fiyatlarımızla mağazalarımıza ve online petshop sitemize bekliyoruz. Minik patili dostlarımızın sağlığı için en iyisini sunmaya devam ediyoruz.

Online alışverişin avantajlarını kullanarak, yüzlerce ürün seçeneğini kedi maması fiyatları karşılaştırmasını yaparak, kolay ödeme yöntemleri ve kapıya kadar teslimi fırsata dönüştürebilirsiniz. Ücretsiz kargo fırsatından yararlanarak, kapınıza kadar ürün teslim imkanlarını online petshop sisteminde Markamama kedi mamaları kategorisinde kullanabilirsiniz.

MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN!

Marka mama mobil uygulama ile hızlı alışverişin keyfini çıkarın

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.