sadsad x
asdasd
Kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.
Görünüm :

Köpek Kıyafetleri

Yaşam alanlarını evcil dostlarıyla birlikte paylaşan hayvanseverlerin yaşamını kolaylaştıran köpek kıyafetleri, patili canlara farklı koşullar karşısında konfor sunan giysilerdir. Patili canların farklı gereksinimlerine uygun özelliklerde tasarlanan modeller, hava koşullarının neden olduğu olumsuz faktörlere karşı kalkan görevi üstlenir. Ürünler minimalist, orta ya da büyük beden ölçüleriyle öne çıkan kıyafet tasarımları, aynı zamanda aksesuar vazifesi gören çeşitliliğiyle de dikkat çeker. Zengin model yelpazesine sahip ürünler bir o kadar da dizayn, renk ve desen detaylarına sahiptir. Evcil hayvan olarak köpek beslemeyi tercih eden bireyler kaliteli ve kullanışlı köpek kıyafetleri sayesinde sevimli arkadaşlarının pek çok gereksinimini karşılama imkânı bulur. Ürünler sayesinde gerek yaralanma ve pansuman işlemleri gerekse patili canlara uygulanan çeşitli operasyonların tedavi süreci hem hijyenik hem de pratik bir hal alır. Hayatınızın bir parçası olarak uzun yıllar evinizi paylaşacağınız köpeğinizin ırkına, yaşına, bedenine ve bakım ihtiyaçlarına en uygun köpek kıyafetleri alternatiflerini Markamama’nın zengin ürün yelpazesinde bulabilirsiniz.

Maksimum Konfor Sunan Köpek Kıyafetleri Modelleri

Sahibine aşırı bağlılıkları ve koruma içgüdüleri ile bilinen evcil köpekler, yaz kış fark etmeksizin dışarı çıkma ihtiyacı duyar. Köpek kıyafetleri gerek dışkılama ve sosyalleşme ihtiyacı gerekse gezi, yürüyüş, egzersiz gibi tüm ırkların vazgeçilmez ihtiyacı olan aktivitelerde tercih edilir. Özellikle yazın dik gelen yakıcı güneş ışınları, kışın görülen kar yağışı, buzlanma ve aşırı soğuk riskleri, bahar ve güz dönemlerinde sık rastlanan rüzgar, yağmur, çamur faktörleri köpekleri giydirme gereksinimini açığa çıkarır. Sadık dostlarıyla birlikte sahiplerinin de yaşamını kolaylaştıran dayanıklı ve kullanışlı köpek kıyafetleri modelleri küçük, orta ve büyük ırklar için özel olarak tasarlanır. Kumaş ve işçilik kalitesinin yanı sıra işlevsel yapılarıyla da önemli görevler üstlenen giysiler, evcil dostunuzun gereksinimlerine uygun alternatifler sunar.

Soğuk, sıcak, yağmur ve rüzgar faktörleri karşısında patili arkadaşınızın güvende olmasını sağlayan köpek kıyafetleri, beklentileriniz doğrultusunda seçim yapma şansınızı artırır. Su ve rüzgar geçirmeyen özelliklere sahip olan yağmurluk türleri sayesinde köpeğinizin titremesini ya da tüylerinin uzun süre ıslak kalmasını önleyebilirsiniz. Köpek kıyafetleri kışlık kategorisine yoğun ilgi gösteren evcil köpek sahipleri, sadık dostlarını kış koşullarına hazırlamayı başarır. İçi polar, peluş, yapay kürk gibi farklı materyallerden tasarlanan köpek montları sayesinde kışın keyfini birlikte çıkarabilirsiniz. Aynı zamanda yaşam alanlarında parke ve fayans gibi zeminlerde köpeklerin kaymasını engelleyen ve patilerin yüzeye sağlam tutulmasını destekleyen köpek çorabı çeşitleri de mevcuttur.

Sağlıklı Yaşamı Destekleyen Köpek Kıyafetleri

Tüm ırkların yaşına ve vücut ölçülerine elverişli seçenekler sunan köpek kıyafetleri aynı zamanda onların bakım süreçlerinin de sağlıklı koşullarda tamamlanmasına olanak tanır. Çeşitli aktiviteler ya da gezinti faaliyetleri esnasında, sadık dostların başına pati yaralanması veya pati sıkışması gibi bazı talihsiz kazalar gelebilir. Böyle zamanlarda evcil köpeklere uygulanan ameliyat ya da ilaç tedavisi sırasında hayvanseverlerin işini kolaylaştıran köpek patiği ve çorabı gibi ürünler devreye girer. Yaralı ve tedavi gören pati kısmının zeminle temasını kesen modeller hem enfeksiyon riskinin önüne geçer hem de iyileşme tamamlanıncaya kadar hızlı sonuç alınmasına yardımcı olur.

Tüylü dostların sağlıklı yaşam gereksinimlerini karşılayarak hayatlarına değer katan köpek kıyafetleri arasında yer alan vücut koruyucu giysi türleri yüksek öneme sahiptir. Patili dostunuzun vücudunu özenle ve sıkmadan kavrayan ürünler, nefes alıp verebilen materyaller kullanılarak üretildiği için giysi içerisinde hava sirkülasyonunu devam ettirir. Bu sayede kısırlaştırma operasyonları, yumuşak doku travmaları, omurilik zedelenmeleri, kırık ve çıkık komplikasyonları ya da iç organ ameliyatları sonrasında, savunmasız kalan tüylü bedenler muhafaza altına alınır. Vücut koruyucu köpek kıyafetleri sayesinde evcil canlınızın tedavi işlemi görmüş bölümünü kaşımasını, yalamasını, yırtmasını ya da istenmeyen hasarlar vermesini önleyebilirsiniz. Sadık canları besleyenlere önemli rahatlık sağlayan tasarımlar, sevimli köpeklerin nekahat döneminde rahat etmelerine imkân verir. Aynı zamanda köpeklerin yattığı zemin, halı, çimen gibi farklı yüzeylerden mikrop kapmasını da önler. Köpek paltosu,

kış soğuklarının şiddetini iyice artırdığı mevsimlerde ya da coğrafyalarda kurtarıcı vazifesi görür. Böylece patili arkadaşınızla birlikte dış ortamlardaki tüm aktivitelerinizi keyfinizden ve enerjinizden ödün vermeden gerçekleştirebilirsiniz..

Şık ve Kaliteli Yavru Köpek Kıyafetleri

“Pekinez”, “Şivava”, “Jack Russel” “Terrier”, “Pomeranian” gibi pek çok minik ırk için özel konseptlerde hazırlanan köpek kıyafetleri, kaliteli dokuma detayları ve ergonomik yapıları ile öne çıkar. Küçük ırk patili dostlar ile konfor alanlarını paylaşan hayvan dostları, tüylü arkadaşlarının beden ısısını koruma konusunda oldukça hassas olduğundan yakınır. Yaz, güz ve kış mevsimlerine göre ayrı özelliklerde geliştirilen yavru köpek kıyafetleri işlevsel niteliklere sahiptir. Minimalist tasarımları eşliğinde öncelikle hassas canlıların vücudunu koruma görevini yerine getiren modeller, şık ve modern tasarım zarafetiyle de bütünleşerek görsel bir zarafet ortaya koyar. Renk, dizayn ve stil zenginliğiyle sayısız alternatifi yavru köpeklerle bir araya getiren giysiler elbise, mont, yelek, etek, tek üst parça ya da tulum görünümlerinde olabilir. Yavru köpeklerin hem soğuk, yağmur, rüzgar ve sıcak faktörleri karşısında güvende olmasını sağlayan köpek kıyafetleri ile birlikte, sadık dostunuzun patilerinin korunmasına olanak tanıyan çorap, bot ve patik çeşitlerini de değerlendirebilirsiniz.

Kullanışlı Yapısıyla Öne Çıkan Büyük Irk Köpek Kıyafetleri

Modern, kaliteli, sağlam ve kullanışlı nitelikleriyle evcil hayvan bakımı üstlenenlerin beklentilerine hitap eden köpek kıyafetleri, büyük ırk tüylü canlar için de özel olarak tasarlanır. Uzun beden, boyun ve geniş gövde özelliklerinin dikkate alındığı stiller hem orta hem de büyük ırk tüylü dostların vücut ağırlığı detaylarına da uyumlu olacak şekilde modernize edilir. Doğal hayattan uzak şekilde ev ortamının sıcak ve rahat düzenine adapte olan köpeklerin, dış mekan koşullarına uyum sağlama çabası gösterdiği bilinir. Bu nedenle büyük ya da iri cüsseli ırkların bile soğuğa ve sıcağa karşı dayanıksız olması mümkündür. Köpeğinizle yağışlı havalarda gerçekleştireceğiniz günlük rutin gezintilerin daha rahat olması adına yağmurluklu büyük köpek kıyafetleri tercih etmeniz olanaklıdır. Bu sayede kısa, uzun, ince ya da kalın tüylerinin ıslanmasını ve uzun süre yaş kalmasını önleyebilirsiniz. “Bullmastiff”, “German Shepherd”, “Border Collie”, “Rottweiler”, “Golden Retriever” gibi büyük köpek ırklarının vücut ağırlıklarının bacaklara uyguladığı baskıya bağlı olarak koşma, atlama sırasında pati yaralanmaları olasılığı artar. Taşı, kayalı, kuru otların yetiştiği arazi koşullarındaki yürüyüş, koşu, gezi ve egzersiz eylemleri sırasında kullanacağınız köpek botlarını, markamama.com’un büyük ırk köpek kıyafetleri bölümünden inceleyebilirsiniz.

Köpek Kıyafetleri Seçerken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

  • Fosforlu detayların kullanıldığı kumaş bölümleri ya da neon renkli şeritleri bulunan köpek kıyafetleri sayesinde köpeğinizin farkedilebilirlik oranını artırır ve gece yürüyüşlerinde etkili güvenlik sunar.
  • Yağmurlu havalar için özel olarak hazırlanan PVC materyalli su geçirmez özelliğe sahip giysilerin yanı sıra dayanıklı yapısıyla öne çıkan ve paraşüt kumaşından üretilen yağmurluk tasarımlarını tercih edebilirsiniz.
  • Ev ortamında ya da özel zamanlarda köpeğinizin şıklığını ön plana çıkaran aksesuar özellikli köpek kıyafetleri seçimi konusunda nefes alabilen kumaşların tercih edilmesi, köpeğinizin uzun süre rahat etmesini sağlar.
  • Karlı ya da fazlasıyla soğuk geçen kış aylarında köpeklerin dış ortam koşullarına hazır olmasını sağlayan içi kürklü ya da polarlı, köpek modelleri kışlık modelleri tercih edebilirsiniz.
  • Kapüşonlu köpek kıyafetleri yağmurlu ve soğuk havalarda köpeğinizin baş ve boyun bölgesini korur daha fazla üşümesini ya da ıslanmasını önler
  • Kalın tabanlı özellikleri sayesinde taşlık arazi koşullarına dayanıklı köpek botları, pati yaralanmalarının önüne geçebildiği gibi yararlı patilerin enfeksiyon kapma riskini minimum düzeye indirir.
  • Genellik kapalı ortamlarda ya da ıslak olmayan çim ve fayans yüzeylerde kaymayan köpek patikleri ya da köpek çorapları hem pati tedavileri sırasında kullanılan hem de mobilyaların çizilmesini önlemek üzere tercih edilen kıyafet seçenekleridir.
  • Vücut koruyucu köpek kıyafetleri yardımıyla, kısırlaştırma ameliyatları başta olmak üzere çeşitli operasyon bölgelerini koruma altına alabilirsiniz.

Köpek Elbiseleri Nasıl Giydirilir?

Köpek kıyafetleri giydirirken farklı yöntemler uygulanır. Öncelikle ödül maması yardımıyla evcil dostunuza komut vererek oturur pozisyona getirmeniz önerilir. Kazak, atlet ve tişört tarzı giysiler için önce köpeğin baş bölgesi, sonra sırayla kollar geçirilir. Üstten ya da sırttan fermuar, düğme ya da çıt çıt bulunan modeller ise ön iki bacaktan başlamak üzere sırt kısımda birleştirilir. Alttan kapatılan yelek ve mont gibi köpek kıyafetleri, sadık dostunuzun bir ön bacağı geçirilerek sırt kısmına doğru çevrilir ve ikinci ön bacak, giysinin kol bölümünden geçirilir.

Köpek Elbisesine Nasıl Alışır?

Sevimli dostunuz köpek kıyafetleri ile yeni tanıştığında bazı aksilikler karşınıza çıkabilir. Evcil hayvanlar açısından, üzerlerinde farklı bir nesnenin varlığını kabullenme evresi, kısa süreli denemeler ve sabır gerektirir. Sevimli dostların kıyafetlerini çekiştirmesi, onlardan kurtulmaya ya da ısırmaya çalışması normal bir davranıştır. Birkaç dakikalık kısa alıştırmalar yaparken en sevdiği oyuncağını kullanarak ilgisini farklı yöne çekebilir, lezzetli ödül mamalarını ya da vazgeçemediği yaş mama seçeneklerini sunabilirsiniz. Birkaç deneme sonrasında köpeğinizin üzerindeki kıyafeti kabullenmesi mümkün hale gelir.

Köpek Elbisesi Nasıl Yıkanır?

Köpek kıyafetleri yıkama talimatı, ürünlerin üzerindeki etikette mevcuttur. Giysiler genellikle çamaşır makinesinde ve 30 derece sıcaklıkta yıkanabilir. Ürünlerin cırt cırt, fermuar ya da düğmeli kısımlarını kapatarak makineye atabilirsiniz. Ancak pamuklu kıyafetler dışındaki modeller için yumuşatıcı kullanılmaması ve kurutma makinesine atılmaması tavsiye edilir. Ayrıca köpeğinizin kimyasal alerjisi varsa, giysilerin temizliği sırasında, standart deterjanların yerine doğal içerikli sabun ve deterjan kullanımı önerilir.

Köpek Kıyafetleri Fiyatları

Küçük, orta ya da büyük ırk patili canlara özel geliştirilen köpek kıyafetleri fiyat yönünden değişkenlik gösterir. Sektöre yön veren köpek giysisi üreticileri tarafından hem ürün geliştirme hem de üretim aşamasında tercih edilen teknolojiler de kıyafet seçeneklerinin şekillenmesinde önemli rol oynar. Dünyaca ünlü yerli ve yabancı köpek kıyafeti markaları tarafından sunulan ürünler, tüylü dost sahiplerinin tercihlerini ve ekonomik beklentilerini karşılayan nitelikleri sayesinde memnuniyet verir. Bu sayede her gereksinime ve her bütçeye hitap eden köpek kıyafetleri fiyatları, kullanıcıların karar verme ve seçim yapma aşamalarında yüksek avantajlar sağlar.

Uzun ömürlü kullanım imkânı beklentileri yönünden hayvanseverlerin beğenisini kazanan modellerin kalitesi ise sağlam ve dayanıklı yapılarını meydana getiren malzeme ile işçilik kalitesine bağlıdır. Ayrıca görsel detaylar, işlevsellik, beden ölçüleri ve ergonomik kullanım olanağı gibi avantajlar da köpek kıyafetleri modellerinin fiyatına etki eden unsurlar arasındadır. Evcil dostunuzu olumsuz hava ve yol şartlarından koruyan ucuz köpek kıyafetleri ile birlikte tedavi uygulamalarını da destekleyen tüm giysi alternatiflerini, markamam.com adresinden hızlı ve güvenilir ödeme adımlarıyla sipariş verebilirsiniz.

MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN!

Marka mama mobil uygulama ile hızlı alışverişin keyfini çıkarın

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.