sadsad x
asdasd
Toplam 192 Ürün Bulundu
Görünüm :
1 2 3 4 5

Köpek Maması

Köpekler tarafından tüketilmek üzere özel olarak formüle edilen köpek maması çeşitleri, sağlıklı bir yaşam sürmeleri adına önemli bir husus teşkil eder. Köpek maması çeşitleri, sağlıklı bir beslenme düzeninin oluşturulabilmesini mümkün kılar. Köpeklerin sağlık durumu, boyut, cins, ırk ve benzer birçok farklı özelliklerine göre çeşitlilik gösteren köpek mamaları, farklı içeriklerle zenginleştirilir. Köpek mamaları, evcil dostunuzun sağlıklı gelişimi için gereksinim duyduğu tüm mineralleri ve vitaminleri içerir. Temelde yaş ve kuru olmak üzere iki ana gruba ayrılan köpek mamaları, kendi içerisinde birçok farklı gruplara ayrılır. Etli, tavuklu, balıklı, somonlu, kuzu etli köpek maması seçenekleri 3 kilogramdan 20 kilograma kadar olan paket boyutları ile kullanıcılara çözümler üretir. Farklı boyutları ve mama içerikleri ile her köpeğin ihtiyacına yanıt veren seçenekler, beslenme rutinine katkıda bulunur. Yeterli düzeyde beslenebilen dostlarınızın farklı gereksinimleri için tahıllı ve sebzeli mamalar da üretilir. Evcil dostlarınızın her biri farklı beslenme ihtiyaçlarına sahiptir. Bundan dolayı kısır, yaşlı, yetişkin ve yavru köpeklere farklı mamalar verilir.

Köpeklerin beslenmesinde gerekli olan tüm vitaminleri ve mineralleri barındıran köpek mamaları, sağlıklı içerikleri ile önemli besin kaynakları arasında yer alır. Evcil dostunuzun yaşam kalitesini artıran gıdalar, sağlıklı bir şekilde büyümeleri için oldukça önemlidir. Köpek mamaları, tüm besin değerlerini sağlama noktasında oldukça başarılıdır. Özel sağlık durumları dışında tüm köpekler tarafından tüketilebilir. Köpek maması markaları, farklı özelliklere sahip sadık dostlarınız için çeşitli besin kaynakları üretir. Köpek mamaları; organik, glutensiz, diyabetik, özel ırk, diyet ürünler, hassas sindirim sistemi olanlara özel çeşitler ve ürünler olmak üzere farklı kategorilere tabi tutulur. Köpek maması çeşitleri özel olarak formülize edilen yapıları ile sadık dostunuzun ortalama yaşam süresini ve bedensel gelişimin optimum düzeye çıkarır. Köpeğinizin damak zevkine göre çeşitlilik içerisinde hazırlanan mamalar, aynı zamanda kas gelişimi, ağız ve diş sağlığı gibi hayati konular için de oldukça önemlidir. Birçok marka yavru ve yetişkin dostlarınız için zengin içerikli, kaliteli ve ucuz köpek maması geliştirir. Markamama farklı markalara ait yaş ve kuru mama çeşitlerini sizin için bir araya getirir. Ürün çeşitliliği ile köpeğinizin damak zevkine uygun mama bulmanız kolaylaşır.

Köpek Maması Çeşitleri

Farklı damak zevklerine hitap eden köpek mamaları, evcil dostunuzun özel ihtiyacına ve eksikliğine bağlı olarak üretilir. Köpeğinizin sağlığını korumasına imkan tanıyan seçenekler, yetişkin ve yavru köpekler için ayrı formüllerde hazırlanır. Yavru köpekler için tasarlanan mamalar, boyutu ve içerik formülü ile farklılaşır. Yavru köpeğe mama verme sürecini destekleyen gıdalar mineral, vitamin ve besin desteklerini bir arada sunar. Yetişkinlik dönemine kadar tüm besin gereksinimlerini karşılayan yavru köpek mamaları, kuru mamaya kolayca geçiş yapabilmeleri için daha ufak taneli olarak üretilir. Yavru köpek mamaları sağlıklı bir büyüme süreci geçirmelerinin yanı sıra evcil dostunuzun yaşam kalitesini artırır. Yetişkin köpek mamaları ise yaş, ırk ve kilo özellikleri dikkate alınarak formülize edilir. Köpek maması yetişkinler için ağız ve diş sağlığı, iskelet yapısının gelişimi, kas gelişimi gibi tüm ayrıntılar dikkate alınarak üretilir. Mineral, protein ve vitamin gibi desteklerin uygun oranlarda verilmesini sağlayan seçenekler, doğru yiyeceklerle beslenmelerini kolaylaştırır. Köpek mamaları kısırlaştırılmış ve yetişkin evcil dostlarınız için düşük yağ oranı ile üretilir. Bunun nedeni kilo almalarını ve herhangi bir sağlık sorunu ile karşılaşmalarını önlemektir.

Köpek mamaları kilo ve yaş grubu unsurunun yanı sıra içerik bakımından da çeşitlilik gösterir. Köpek maması çeşitleri; geyik etli, somon balığı, biftekli, kuzu etli, tavuklu, balıklı, hindi etli, morina balığı, yaban mersinli, sığır etli, kızılcıklı, hamsili, yaban domuzu ve elmalı gibi farklı lezzetlerde satışa sunulur. Besin değerleri, içerikleri ve formları ile farklılaşan köpek mamaları, sadık dostunuzun damak zevkine ve yeme alışkanlığına bağlı olarak değişir. Yaş ve kuru mamaları detaylı bir şekilde inceleyerek ve her ikisinden de alarak köpeklerin en sevdiği mama tercihini keşfedebilirsiniz. Diş sağlığı ve temizliği açısından oldukça yararlı olan köpek mamaları; kısırlaştırılmış köpek mamaları, tahılsız köpek mamaları, yavru köpek mamaları, yaşlı köpek mamaları, yetişkin köpek mamaları, ırklara özel köpek mamaları ve light köpek mamaları olmak üzere farklı kategorilerde satışa sunulur. Uygun fiyatlı köpek maması seçimi için kategorileri inceleyebilirsiniz. Evcil dostunuz 1 yaşın altında ise yavru köpek maması; 1-7 yaş arasında ise yetişkin köpek maması, 7 yaşını geçmiş ise de yaşlı köpek maması kullanımı tavsiye edilir. Köpeğinizin yaşına ve mama içeriğine göre birbirinden ayrılan seçenekler yaş ve kuru köpek maması olmak üzere iki farklı türde üretilir. Kuru köpek mamaları, hayvanseverler tarafından sıklıkla tercih edilir.

Kuru Köpek Maması

Yetişkin ve yavru köpek kuru mama çeşitleri, enerji miktarları yoğun olacak şekilde formüle edilir. Evcil dostunuzun rutin bir şekilde tüketmesi gereken mama çeşidi, köpeklerin temel besinlerini içerir. Buğday, mısır, kemik unu ve et gibi besinleri içerisinde barındıran kuru köpek mamaları, bir torba içerisinde paketlenmiş popüler bir mama çeşididir. Köpek gelişimi için ihtiyaç duyulan mineral ve vitaminlerin olması gereken oranlarda verilmesini sağlar. Kuru mamalar, farklı ağırlıklara sahip paketlerde satışa sunulur. Zengin içerikleri ile kuru mama köpek sağlığı için oldukça faydalıdır. Kuru köpek maması besin değeri açısından oldukça zengindir. Doğal koruyucu ve antioksidan olarak bilinen biberiye, kuru mamalarda sıklıkla kullanılır. Herhangi bir zararı ve yan etkisi olmayan biberiye, kanser önleyici bir işleve de sahiptir. Kuru köpek mamalarında kullanılan ikinci yaygın malzeme ise selenyum mineralidir. Selenyum, tüy sağlığını belirleyen başlıca minerallerden biridir. Pirinç, methionine amino asidi, bira mayası gibi daha pek çok besin bulunur. Kuru köpek maması fiyatları paket boyutuna göre değişkenlik gösterir.

Köpek Maması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sadık dostunuz için birçok farklı türde ve formda köpek maması üretilir. Yüzlerce ürün arasından en iyi ve en ucuz köpek maması seçeneğini bulmanız zor olabilir. Sevimli dostunuz için mama seçmeden önce onun ihtiyaçlarını, kilosunu, sevdiği besinleri, hastalıklarını, yaşını, boyutunu ve cinsini bilmek size yardımcı olabilir. Aşağıda köpeğiniz için mama seçiminde size yardımcı olacak tavsiyeleri bulabilirsiniz:

  • Köpek mamaları arasından seçim yaparken evcil dostunuzun boyutuna, cinsine ve yaşına dikkat etmeniz gerekir.
  • Kısırlaştırılmış evcil hayvanınız için düşük yağ oranına sahip mamaları tercih etmelisiniz. Köpeğinizin günlük hareketine bağlı olarak fazla kilo alımının önüne geçebileceğiniz mamaları seçmeniz oldukça önemlidir.
  • Yavru ve hamile köpekler, mineral ve vitamin yoğunluğu daha fazla olan mamalara ihtiyaç duyarlar.
  • Yaşlı ve yetişkin köpeklerde ise göz, diş ve üriner sistemlerini korumak için üretilmiş mamalar en doğru seçenek oluşturur.
  • Evcil hayvanınızın kalp sağlığını muhafaza etmek için L-Carnitin içeren mamalara yönelebilirsiniz.
  • E ve C vitamini içeren köpek mamaları, evcil dostlarınızın sağlıklı bir ömre sahip olmasına yardımcı olur.
  • Köpek maması seçiminde ürünün içeriğini detaylı olarak incelemeniz gerekir. Köpek mamasında bulunan besinlerin sadık dostunuza uygunluğunu mutlaka araştırmalısınız.
  • Seçim sırasında katkısız içeriklere öncelik verebilirsiniz.
  • Satın alacağınız köpek mamasının son kullanma tarihi de önemli bir husus teşkil eder.
  • Satın almak istediğiniz mamanın markası ve içeriği hakkında kararsız kaldığınızda köpek maması tavsiye, yorum ve incelemeye yazılarına göz atabilirsiniz.

Köpek Maması Fiyatları

Köpek maması ne kadar, sorusu ürünün miktarına, markasına, özelliklerine ve boyutuna bağlı olarak değişkenlik gösterir. Köpek mamasının kuru mu yoksa yaş mı olması, hangi besin içerikleri ile üretilmiş olduğu fiyat belirleme noktasında dikkate alınır. Her marka köpek mamaların içeriğinde farklı formüller kullanır. Bu sebeple çeşitli markalar tarafından üretilen köpek maması ürünleri geniş fiyat aralığı ile satışa sunulur. Yavru, yetişkin ve yaşlı köpeklere uygun olacak şekilde üretilen mamalar, her yaştan köpeğin kullanımına uygundur. Protein, vitamin ve mineral oranlarının doğru olması, kullanılan tavuğun ya da etin kaliteli olması da fiyatlandırmayı etkiler. Köpek mamaları, farklı lezzetler ile tatlandırılır. Hindi etli köpek mamasının fiyatı ile biftekli köpek mamasının fiyatı değişkenlik gösterir. Aynı şekilde yaş ve kuru mama fiyatları da içeriklerine ve ağırlıklarına göre farklı seviyelerde belirlenir. Mamanın boyutu da fiyatlandırma aşamasında önem kazanır. Siz de sadık dostunuzun hangi kiloya sahip olduğuna, hangi lezzetten hoşlandığına ve hangi yaş grubuna dahil olduğuna dikkat ederek bir seçim yapabilirsiniz. Markama en iyi markaların köpek mamalarını sadık dostlarınız için bir arada sunar. Köpek maması çeşitlerini inceleyerek sadık dostunuz için en uygun mamayı kolayca belirleyebilir, hemen sepetinize ekleyebilirsiniz.

MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN!

Marka mama mobil uygulama ile hızlı alışverişin keyfini çıkarın

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.