sadsad x
asdasd
Kediler Neden Titrer?
26 Temmuz 2022

Kediler Neden Titrer?

Havaların soğuk olmadığı halde kediniz titriyorsa bu bir sağlık sorunu yaşadığının ciddi belirtisidir.  Kış aylarında havaların soğuk olması kedilerinde tıpkı insanlar gibi titremesine neden olur. Kedinizi sıcak tuttuğunuzda bu sorunu aşabilirsiniz ancak havanın sıcak olmasına rağmen kediniz titriyor ise bunun nedeni yaşadığı bir sağlık sorunu olabilir.  Kediler çoğunlukla hiç bir hareketi veya davranışı sebepsiz yapmazlar, kedinizi gözlemleyerek bir sıkıntısı olup olmadığını davranışlarından anlayabilirsiniz.

Kedilerin titremesiyle bağdaşacak olan sağlık sorunları hipoglisemi, hipertermi, hipotermi, çektiği acılar veya stres görülebilir.

Hipoglisemi kedilerde kan şekerinin düşmesi sonucunda ortaya çıkar. Uzun süre yemek yemediğinde ortaya çıkan b durum kusma, ishal, kabızlık yüzünden iştahsızlık çekmesinden de kaynaklanabilir. Yemek yediği halde titreme geçmiyor ise kedinizi mutlaka veteriner hekime götürerek muayene ettirmelisiniz.

Vücut sıcaklığı 41 derecenin üstüne çıktığında kedinizde hipertermi ortaya çıkar.  Vücut sıcaklığının aniden yükselmesi titremesine neden olur. Aynı şekilde kedinizin vücut sıcaklığının aniden düşmesi de hipotermiye neden olur ve titremesine yol açar.  Ölümcül bir durum olan hipotermi de acil olarak kedinizi veteriner hekime götürerek gerekli tedaviyi aldığından emin olmalısınız.

Kediniz ağrı ve acı çekiyorsa, stres ve endişe yaşıyorsa bu da titremesine neden olabilir.  Kedinizin durumunu gözlemleyerek bir ağrısı olup olmadığını incelemeli, stres yaşamasına neden olan sorunu ortadan kaldırmalısınız.Paylaş:
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.